Jak docílit výroby různých součástek a dílů, které budou maximálně přesné? Důležitou pomocí jsou kalibry a měrky

Přesnost a preciznost hrají v dnešním světě stále významnější roli. A platí to dvojnásob v případě výroby nejrůznějších průmyslových dílů a součástek. Lidským okem jsou drobné vady a odchylky takřka nepostřehnutelné, proto je důležité využívat moderní nástroje a pomůcky, s nimiž je odhalíte. Tradičními pomocníky jsou v odvětví průmyslové výroby, potažmo také v dalších oborech, kalibry a měrky.

Co jsou kalibry?

Kalibry jsou poměrně jednoduchými zařízeními, která však dokážou náramně pomoci například při výrobě různých závitů a součástek, jež jsou následně kompletovány do finálních produktů. Mnohdy je u nich i drobná odchylka zásadním problémem. A jsou to právě kalibry, jež dokážou odhalit rozdíly oproti plánovaným rozměrům, a to až na tisíciny milimetru, což samozřejmě člověk pouhým okem nikdy nemůže spatřit.

Varianty kalibrů

V průmyslu se asi nejčastěji využívají kalibry m42×1,5, ovšem existuje daleko více variant těchto nástrojů. Kalibr m42×1,5 je tedy jen jedním z mnoha, s nímž dokážete měřit rozměry vnitřních závitů a zjistit, zda zrovna nevyrábíte zmetky. Používání kalibrů má za cíl zefektivnit výrobní proces a minimalizovat riziko, že budete vyrábět vadné součástky a produkty, které by pak mohly v praxi nadělat velkou škodu. Kalibry tak přispívají k úsporám firem, neboť nedochází ke zbytečné spotřebě materiálu.

Prodejce kalibrů a měrek

Prodejem kalibrů různých modelů se v tuzemsku zabývá společnost Michovský-TOOLS, s.r.o. V nabídce má prakticky kompletní sortiment kalibrů a měrek, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších, přičemž má vše skladem, tudíž garantuje rychlou dodávku objednaných kusů. Objednávky lze uskutečnit i přímo prostřednictvím webových stránek společnosti.

Publikováno: 21. 06. 2021

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová