Proč si novou Škodu nebo VW pořídit na „operák“?

Vaše staré auto už by potřebovalo vyměnit, ale nechcete platit najednou vysokou částku? Zvažte možnost operativního leasingu. Rychlejší a pohodlnější cestu k autu byste hledali jen stěží. Zjistěte, v čem je operativní leasing lepší než běžný leasing či úvěr.

Možnost, jak mít nové auto za dostupnou cenu

Koupě úplně nového auta je drahá záležitost. Ne každý si ji může dovolit – a ten, kdo by mohl, často investuje peníze raději do něčeho jiného. Naštěstí existují i další, výrazně levnější řešení. Vysoká investovaná částka se dá rozdělit a auto zakoupit na splátky nebo na leasing. Rozdíl mezi nimi spočívá především v tom, kdy se zákazník stává vlastníkem vozu: Pokud ho kupuje na splátky, je vlastníkem ihned. V případě leasingu spadá po dobu splácení do majetku leasingové společnosti. Řada lidí si kupuje ojeté auto. Staré vozy stojí v porovnání s novými nic. Hrozí ovšem častější poruchy. Když navíc není zákazník dost obezřetný, snadno naletí podvodníkovi. Nelíbí se vám ani jedna možnost? Pořiďte si svůj vysněný Volkswagen Golf na operativní leasing.

Co je operativní leasing?

Operativní leasing je dlouhodobý pronájem vozidla. Auto je v majetku společnosti a v něm také zůstává. Možná to zní trochu nevýhodně, opak je však pravdou. Operativní leasing vás zbavuje mnoha starostí. Platíte pouze pohonné hmoty a nájem, který není nijak vysoký. Pojištění hradí leasingová společnost. Vyřeší za vás i veškeré poruchy a problémy, se kterými se setkáte. Operativní leasing se sjednává na dobu určitou. Ve smlouvě mimo jiné stojí roční nájezd. Podle něj se odvíjí výše měsíčních plateb. Až smlouva vyprší a Volkswagen už vám nebude vyhovovat, můžete ho jednoduše vyměnit za Škodu Octavii na operativní leasing. Výměna vozů není nikde jinde tak jednoduchá! Resumé? Operativní leasing je moudrým rozhodnutím pro každého, kdo potřebuje moderní, bezpečné a reprezentativní auto, aniž by musel ztrácet čas údržbou a dalšími záležitostmi, které s provozem motorového vozidla souvisí.

Publikováno: 20. 12. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová