Jak poznat nevěru aneb odposlechy

Špionážní technika rozhodně nepatří pouze do detektivek a dalších filmů. Odposlouchávací zařízení si může pořídit kdokoliv, při koupi neexistují žádná omezení. A na co by ho běžný člověk využil? Například na odhalení nevěry. Můžeme se dohadovat, jestli je dobré dělat takové věci. Máme právo někoho odposlouchávat, nebo si každý zaslouží své soukromí? Tak či tak, pokud se toužíte dozvědět, na čem vlastně jste, někdy prostě nic jiného nezbyde. A jestli se nechcete trápit přímo kamerovými záběry, odposlechy budou vhodnou variantou.

Jaké typy odposlechů existují?

Je jich celá řada. Nejčastěji se ovšem setkáte se 2 typy: GSM odposlechy: Komunikují přes GSM mobilní síť, potřebujete do nich tedy SIM kartu. Mají neomezený dosah, jen potřebují být na místě, kde je dosah mobilního signálu. Není však nutné mít speciální přijímač. Nevýhodou může být vyšší spotřeba baterie během probíhajícího odposlechu. Rádiové odposlechy: Ty se skládají z vysílače a přijímače. Hodí se pro nepřetržitý odposlech, jelikož mají nízkou spotřebu jak v pohotovostním režimu, tak při vysílání. Přijímač musí být umístěný v dosahu vysílače. Velkou výhodou je zcela anonymní provoz, nepotřebujete do nich SIM kartu.

Kam zařízení schovat?

Za květináč, za obraz. Pokud ale toužíte po důmyslnější skrýši, mohou vám pomoci například odborníci ze SPYobchod.cz. Ti jsou totiž schopní schovat odposlech do jiného elektronického zařízení. Mohou ho zabudovat třeba do rádia, Wi-Fi routeru, mikrovlnky apod. Díky takové kamufláži je pak odhalení odposlechu prakticky nemožné.

Kolik odposlechy stojí?

Od pár stovek až do desítek tisíc. Liší se kvalitou zvuku, výdrží baterie a dalšími parametry. Zajímavou možností je také odposlech telefonu. Cena odposlouchávací aplikace se však pohybuje v řádech tisíců. Odposlouchávací zařízení se dají sehnat i levněji.

Publikováno: 02. 07. 2019

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová