Proč byste neměli váhat s pořízením klimatizace do domácnosti?

Proč byste si měli pořídit klimatizační jednotku, třeba i mobilní variantu klimatizace? Důvodů je hned několik. Třeba proto, že si doma během horkých letních dní nebudete připadat jako v pekle. Klimatizace vytvoří ideální mikroklima, ve kterém se vám bude vegetovat mnohem lépe. Moderní zařízení toho umí mnohem více – podrobnosti vám prozradíme v tomto článku.

Regulací teploty to teprve začíná

Klimatizace má za úkol regulovat teplotu tak, aby byla příjemná. Kromě ochlazování během letních veder dokáže udržet stálou vlhkost, což ocení především alergici. Díky klimatizaci je vzduch průběžně obměňován a filtrován, s čímž úzce souvisí jeho kvalita. Účinné filtry ze vzduchu odstraní prach, alergeny, plísně a často i další škodliviny. Tip: O výhodách klimatizace jsme psali i zde. A pozor, klimatizaci využijete celoročně, tedy i v zimě, protože umí ekonomicky topit. To například ventilátory (a dokonce ani populární ventilátory UFO) nedovedou.

Nástěnná a mobilní varianta

Klimatizace lze rozdělit podle různých kritérií. Obvykle na nástěnné a mobilní. Stacionární neboli nástěnná klimatizace se obvykle skládá ze vnitřní a vnější jednotky. Moderní typy nabízí poměrně snadnou a bezproblémovou instalaci. Navíc jsou k mání za dostupnou cenu, jsou bezúdržbové a snadno se ovládají. Představují ideální volbu do domu či kanceláře. Velkou výhodou mobilní klimatizace je mobilita. Zařízení lze jednoduše přenést kamkoliv a okamžitě spustit. Instalace nevyžaduje stavební úpravy, což přijde vhod každému, kdo bydlí v pronájmu nebo vlastní byt v historickém objektu. K typickým nevýhodám mobilní klimatizace patří větší hlučnost oproti nástěnné verzi. Ať už si nakonec vyberete nástěnnou nebo mobilní klimatizaci, jedno je jisté. Úroveň vašeho bydlení půjde zase o něco výše. S výběrem vám ochotně poradí kvalifikovaní prodejci ze specializovaného e-shopu klimatizace.zde.cz, kde najdete široké spektrum kvalitních výrobků za příjemné ceny. Společnost eprofi.cz s.r.o. provozuje i další e-shopy, ve kterých seženete například elektrocentrály (http://www.profi-elektrocentraly.cz/), vibrační desky a pěchy, stavební míchačky (http://www.stavebni-michacky.com/) a další sortiment.

Publikováno: 11. 05. 2021

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová