Jak mohou bezpečnostní šrouby ochránit vaše ALU kola před zloději?

Dnes již litá kola vlastní široká škála osob, a není se čemu divit. Díky jejich modernímu vzhledu a praktickému využití jsou mezi majiteli motorových vozidel velmi oblíbené. Nejenže jsou hliníkové disky v posledních letech rozšířené především mezi „autíčkáři“, ale můžete je spatřit i na pneumatikách nákladních vozů. Ovšem kvůli rostoucí popularitě i ceně, nezabezpečená alu kola obsadila první příčky v hledáčku zlodějů. Čím dál častěji totiž dochází ke krádežím právě těchto hliníkových krasavců. Proto jsme pro vás v tomto článku sepsali hned několik užitečných rad, jak litá kola nenechat napospas zlodějům a nemít přitom hluboko do kapsy.

Pojistné šrouby jako účinný ochranný prostředek

Taková krádež litých kol vás může vyjít pořádně draho, naopak jejich kvalitní zabezpečení nenaruší váš rodinný rozpočet a navíc poskytne spolehlivou ochranu před zloději. Jak už z názvu článku vyplývá, máme tím na mysli bezpečnostní neboli pojistné šrouby na alu kola.

Jak bezpečnostní šrouby fungují?

Pojistné kolové šrouby jsou takový „sekuriťák“ na litá kola. Samozřejmě žádný vám nezaručí stoprocentní ochranu, ale lepší něco než nic. Bezpečnostní šrouby zakoupíte součástí sady, která zahrnuje 4ks šroubů, kolové matice a unikátní klíč, jenž vlastníte pouze vy a nikdo jiný. Jedině majitel tedy může kola libovolně povolit nebo naopak dotáhnout. Pokud zloděj zrovna nepůjde okolo s naprosto identickým klíčem z vaší sady, s největší pravděpodobností odejde s prázdnou. Avšak jestli se zloději opravdu podaří alu kola ukrást, můžete si být jisti, že mu to dalo pořádně zabrat. Mimochodem vždy je větší šance, že zloděje někdo zahlédne během toho, jak se trápí nad sundáváním pojistných šroubů než kdyby tam žádné nebyly.

Publikováno: 27. 05. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová