Bio nádobí jako alternativa k neekologickým plastům

Ekologie a ochrana životního prostředí se řeší stále více. Je dobře, že lidstvo došlo k uvědomění a chápe, že svou činností škodí planetě. Omezují se plasty, hledají se k nim ekologičtější alternativy. Znáte bio nádobí? Nahrazuje klasické plastové talířky, kelímky a příbory. Přečtěte si o něm více.

Co je bio nádobí?

Určitě jste někdy jedli z plastového talíře plastovou lžičkou a popadali se za hlavu, jaká je to zbytečná zátěž přírody. Na druhou stranu to v tu chvíli bylo nejpohodlnější řešení. Co s tím? Dá se šetřit příroda a zároveň si zachovat komfort? Pomoc nabízí bio nádobí. Použitím bio nádobí sice vznikne odpad, který by za použití nádobí z porcelánu nevznikl, avšak tento odpad je snadno rozložitelný a většinou i kompostovatelný. Bio příbory, talíře, kelímky apod. se vyrábí například z cukrové třtiny či bambusu, tedy z obnovitelných zdrojů. Bio nádobí je fér k lidem i k přírodě.

Další kroky k nižší produkci plastového odpadu

Kdyby všichni používali místo jednorázového plastového nádobí bio alternativu, přírodě by bylo mnohem lépe. K lepšímu pocitu si můžete navyknout i na další protiodpadová opatření:
  1. Nekupujte balenou vodu! Někteří lidé mají ve zvyku pít výhradně balenou vodu, je to ale úplně zbytečné. Pijte vodu z kohoutku. Když někam půjdete, natočte si ji do opakovaně používané láhve. Odlehčíte nejen přírodě, ale také vaší peněžence.
  2. Nepoužívejte igelitové sáčky! Ovoce, zeleninu a pečivo dávejte v obchodě do vlastních látkových pytlíků. Dají se vyprat a používat opakovaně. Svačinu noste v krabičce. Odvykněte si také od sáčků do koše.
  3. Stop igelitovým taškám! Noste si do obchodu vlastní tašku. Tenkým igelitkám za dvě koruny se vyhněte úplně, neboť jdou skutečně použít jen jednou.

Jarico – výrobce obalů a bio nádobí

Firma Jarico působí už od roku 1994. Zaměřuje se na obaly a obalové materiály, a to jak na obaly potravinové, tak na dárkové či průmyslové. Dále do nabídky spadají hygienické a čisticí potřeby. Kromě kvalitního sortimentu má firma také ochotný a vstřícný zákaznický servis.

Publikováno: 17. 07. 2019

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová