Jaký typ matrace zvolit, chcete-li v posteli dovádět, zároveň však pohodlně spát?

Postel je pro každého z nás velmi důležitou součástí domácnosti. A jejím základem je matrace, která má zajistit patřičné pohodlí. Existuje několik variant matrací, z nichž některé jsou ideální nejen pro spánek, ale i radovánky, jež se v posteli běžně dějí.

Matrace pro odpočinek a poklidnou relaxaci

Ve chvíli, kdy si chcete v posteli hlavně odpočinout, je lepší dbát zejména na to, aby matrace dostatečně kopírovala vaše tělo, respektive jeho aktuální polohu. V tom případě se hodí spíše moderní matrace z latexu či pěny. Mají totiž několik zón, díky čemuž nejenže poskytují dostatečnou oporu a měkkost, zároveň se také perfektně tvarují dle toho, v jaké poloze se zrovna nacházíte.

Matrace pro postelové hrátky a dovádění

Máte-li postel nejen ke spaní, ale chcete si na ní užít i trochu zábavy s partnerkou, fixace materiálu dle polohy není až tak důležitá. Pak je tedy vhodná klidně třeba klasická varianta pružinová – matrace, již tvoří desítky pružinek. Takovýto model je vynikající pro hrátky v posteli, výborně péruje, přičemž pružiny mají dostatečnou odolnost, takže se nemusíte bát toho, že při trochu ráznějším dovádění matrace rychle ztratí svůj tvar a bude nutné ji vyměnit za novou. Právě trvanlivost je jednou z předností, jimiž se pružinové, potažmo pak i podobně navržené taštičkové matrace mohou pochlubit. Chcete-li, abyste matraci nemuseli neustále složitě měnit z důvodu zašpinění, dá se pořídit praktická pomůcka v podobě matrace vrchní. Tu pak snadno a kdykoliv v případě znečištění sejmete a necháte vyčistit, případně vyprat. Možná si říkáte, že takováto pomůcka je vhodná spíše pro starší lidi. Překvapivě však nachází bohaté uplatnění i u aktivních mladých osob, které mají v posteli rády trochu odvážnější radovánky. Při výběru matrace je tedy potřeba brát v potaz nejen cenu, materiály a jednotlivé vlastnosti, ale rovněž i účely, pro něž hodláte postel využívat.

Publikováno: 20. 06. 2020

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová