Sháníte někoho, kdo vám půjčí stavební jeřáb? Už nemusíte!

Stavební jeřáby nacházejí své využití na velkých i malých stavbách. Ale také při demolicích, opravách a demontážích různých zařízení. Jaký zvolit a kde ho sehnat? Dozvíte se z následujícího článku. Věžový stavební jeřáb s kabinou a otočnou věží bývá vysoký i šedesát metrů. Do kategorie stavebních jeřábů však patří i jeřáby lodní, mostové, portálové, kolejové a člunové. Ve všech případech se jedná o velké a těžké kolosy, bez nichž se neobejde žádná velká stavba. Na stavby menší a do těžko dostupných prostor jsou vhodnější spíše stavební jeřáby mobilní či tzv. minijeřáby. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zaměřeno na minijeřáby

Pro práce ve výškách, na strmých svazích, v bahnitém podloží, úzkých chodbách a jiných těžko dostupných místech jsou ideální minijeřáby. Konkrétně minijeřáb Maeda nahradí autojeřáb i pásový jeřáb. Využijete ho při pracích na střechách, terasách, skleněných budovách i kovových konstrukcích. Dobře však slouží i při opravách vlakových vagonů a autobusů. Jejich hlavními výhodami jsou malé rozměry (nejmenší minijeřáb projede dveřmi) a nízká hmotnost. A naopak vysoká nosnost (1 až 8 tun) a výška háku dosahující až 25,5 metru.

Použití v interiéru i exteriéru

Minijeřáb Maeda navíc umožňuje přepínání naftového motoru na elektromotor, což umožňuje jeho bezpečné využití jak v exteriéru, tak i interiéru, který tak není zamořován nebezpečnými výfukovými plyny. Při pracích v interiéru se nemusíte bát ani o svou podlahu, kterou ochrání gumové pásy, jimiž jsou opatřeny opěrné nohy jeřábu.

Mobilní stavební jeřáby

Pro svou snadnou manipulaci jsou velmi praktické i mobilní stavební jeřáby Pick & Carry. Ty se pohybují bez podpěr, což jim umožňuje pohyb i ve velmi úzkých prostorách s vysokou zátěží. Břemena mobilního jeřábu si navíc hravě poradí i s devadesátitunovou zátěží. Zastupují tak funkci vysokozdvižného vozíku a velkého stavebního jeřábu s opěrnými nohami.

Obraťte se na specialisty

S bohatým sortimentem jak nových, tak i použitých jeřábů se setkáte například v portfoliu renomované společnosti Uplifter, s.r.o. V nabídce najdete minijeřáby, mobilní stavební jeřáby i přívěsné jeřáby. Všechny nabízené stroje si můžete odkoupit, nebo krátkodobě pronajmout.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová