Budoucnost je právě teď: 3D tiskárna vyrobí téměř cokoliv

Pokud alespoň jedním okem sledujete moderní trendy v oblasti technologie tisku, určitě vám neunikl 3D tisk. Díky této propracované metodě vzniká podle digitálního vstupu pevný výstup - trojrozměrný objekt. První 3D tiskárny spatřily světlo světa již v devadesátých letech minulého století, ale opravdového rozmachu se dočkávají teprve teď. Zjistěte i vy, všem je 3D tisk tak užitečný. Prozradíme vám také, jak postupovat, kdybyste si chtěli něco nechat vytvořit.

Jaké má 3D tiskárna praktické využití?

3D tiskárna se využívá v mnoha oblastech. Do budoucnosti se počítá s ještě mnohem efektivnější prací. Nyní nachází uplatnění napříč mnoha obory - například v automotive či při výrobě drobných součástek. Zdravotnictví technologii vytváří protézy a kompenzačních pomůcky pro pacienty. 3D tiskem vznikají některé hračky, učební pomůcky nebo umělecká díla. Vývoj 3D tisku postupuje rychlým způsobem. Kdo ví, co všechno bude možné za pět nebo deset let! Když chcete tisknout na 3D tiskárně, je vhodné, abyste byli počítačově zdatní. 3D tiskárna potřebuje podklady v digitální podobě. Ty v ideálním případě vytvoříte vy. Pokud si ovšem nevíte rady, nevadí. Na základě technického výkresu nebo podrobného popisu přes e-mail či telefon za vás modely vytvoří odborníci.

Jak probíhá 3D tisk na zakázku?

Chybí vám důležitá součástka? Chcete vyrobit originální hračku pro děti, případně jste vymysleli novou dekoraci do bytu? Vyplňte objednávkový list u na https://3d-tiskni.cz/brno/ a těšte se na hotový výrobek! K tomu, aby byla objednávka vyřízená, je nutné dodat podklady v některém z následujících formátů: STL, OBJ či AMF, technický výkres či podrobný popis výrobku. Firma podle dodaných souborů vytvoří simulaci tisku. Ukáže se, jak dlouho bude práce tiskárny probíhat. Domluvíte se s firmou na ceně, pak zaplatíte zálohu a počkáte si na doručení objednávky. Doprava je možná jak na celém území České republiky, tak i na Slovensku. Další informace a ukázky realizovaných výstupů najdete na https://3d-tiskni.cz/brno/.

Publikováno: 16. 12. 2019

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová