Jak se pořádně vyspat aneb 5 tipů pro kvalitnější spánek

Přes den jste ospalí a v noci špatně spíte? Spánek se nemůže dlouho dostavit, nebo se několikrát za noc budíte? Máme pro vás 5 tipů pro kvalitnější spánek. Dobře vyspaní se budete cítit mnohem lépe, během dne stihnete více aktivit a postupně se zlepší i vaše zdraví. To rozhodně stojí za to!

1. Chce to pořádnou tmu

Nejkvalitnějšího spánku se dočkáte, když budete mít v ložnici absolutní tmu. Skrz žaluzie často prochází paprsky pouličního osvětlení, což má na vaše usínání špatný vliv, i když si možná myslíte, že nejde o nic závažného. Kupte si závěsy. Ty vám do pokoje žádné světlo nepustí. Přes den pak budou plnit funkci bytového doplňku, proto vyberte nějaké pěkné.

2. Správná matrace dělá divy

Dalším možným důvodem, proč špatně spíte, je stará, proležená matrace. Navštivte specializovanou prodejnu a nechejte si poradit s výběrem nové. Říct, která matrace je nejlepší, není jednoduché. Každý má totiž své individuální potřeby.

3. V čistém voňavém povlečení se spí příjemněji

Převlékání a praní povlečení je trochu otravná práce, ale nepodceňujte ji. Ve voňavém se přece usíná o poznání lépe! Při nákupu povlečení a prostěradel rozhodně nešetřete. Za kvalitní materiály si sice trochu připlatíte, mají však mnohem delší životnost.

4. Psychika dělá své

Jste unavení, ale v hlavě vám pořád běží pracovní problémy, starosti o rodinu nebo nemilé události ze světa? Zaveďte si večerní rituály, které vám pomohou se těchto myšlenek alespoň na chvíli zbavit. Mnoha lidem pomáhá sepsat je na papír. Tím je jako kdyby odloží na zítra a hlava má volno na usínání. Nesledujte večer zprávy, nečtěte události na internetu. Informace o dění sledujte přes den, abyste měli do usínání dostatek času je zpracovat.

5. Pijte večer uklidňující čaj

Bylinky mají velkou moc. Uklidňující účinky má meduňka nebo heřmánek. V lékárně či obchodě se zdravou výživou seženete i speciální směs na usínání.

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová