Skvělá vína z Gruzie

Svět vín je pestrý stejně jako spektrum chutí a vůní tohoto lahodného moku. Populární odrůdy z Francie, Itálie nebo Moravy jsou klasikou, zkuste však něco jedinečného. Vína z Gruzie nabízí spoustu netušených tónů, které stojí za to degustovat.

Vína z Gruzie – nákup

Je jedno, jestli jste znalci vína, nebo tento svět teprve objevujete. Buďte napřed před ostatními a posuňte se dál ve sféře degustování. Vína z Gruzie jsou výrazná, specificky strukturovaná, mají vyzrálé profily. Nabízí rozličný svět chutí, mohou směle konkurovat známějším druhům z Francie, Itálie apod. Například jsou skvělá bariková vína. Znáte je? Jde o vína produkovaná v exkluzivních dřevěných sudech, jež se francouzsky nazývají barrique. Tyto sudy jsou zhotoveny ze dřeva dubů, rostoucích na severních svazích kavkazských hor. Díky tomu má dříví specifickou vůni, a protože v něm víno dlouho zraje, nasává tyto vlastnosti do sebe. Dubové sudy jsou vůbec běžnou součástí vinařství, dřevo samotné se suší tak dlouho, až dosáhne kvality pro uložení vína. Bariková vína pak nesou stopy měkkých tříslovin a pyšní se ovocným i minerálním profilem mnoha chutí.

Degustujte oranžová vína z Gruzie

Vynikající jsou i oranžová vína , což je přímo specialita z Gruzie. Jde o bílé víno, produkované stejnou technikou jako to červené, gruzínské oranžové víno se pak vyrábí prastarou tamní technikou v nádobách zvaných Qvevri. Svět gruzínských vín objevujte na stránkách Vinazgruzie.cz, kde je pestrý výběr nejlepších vín z této oblasti. Můžete si zakoupit něco do své vinotéky, když budete chtít někoho obdarovat, lahve vám i připraví do luxusních balení. Překvapíte tak své blízké, přátele nebo i obchodní partnery. Klasiku z již zmiňovaných Moravy, Francie nebo Itálie dává každý druhý, vy se ale blýskněte darem, díky němuž dokážete, jak vám na obdarovaném záleží, a dali jste si práci s výběrem.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová