Kde si pronajmout dodávku nebo jiný užitkový vůz?

Autopůjčoven, které nabízí pronájem osobních aut, je všude možně po republice spousta. Těch, u nichž seženete dodávku nebo užitkový vůz, je však jako šafránu. Kde najdete skutečně velký výběr? Vypátrali jsme dvě firmy v Praze. O pronájem dodávek a nákladních automobilů mají nejčastěji zájem podnikatelé. Potřebují vykrýt krátkodobý nárůst objednávek, rozbije se jim vlastní vůz apod. Někdy se však hodí i jednotlivcům, třeba na stěhování. Ať už je váš důvod jakýkoliv, určitě pořídíte u následujících dvou firem.

Vans Renting – půjčovna dodávek

Pro dodávky a menší užitková auta do 3,5 t se vydejte k Vans Renting, jejichž provozovnu najdete v Praze Štěrboholích. Stavit se k nim můžete každý pracovní den od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin, případně kdykoliv jindy po telefonické domluvě. Než se ale vydáte na cestu, určitě si prohlédněte jejich nabídku online. Mají klasické dodávky různých velikostí, chlaďáky mrazáky, skříně, valníky, vícemístné minibusy i jiné speciální vozy. Celkem je v nabídce přes 100 vozů. Se všemi se dá cestovat neomezeně v rámci celé EU, všechna jsou zánovní, takže nemusíte mít strach se na takovou dlouhou cestu do zahraničí vydat. Zajímavost: Mezi nejoblíbenější a nejčastěji půjčovaná vozidla patří podle statistik Vans Renting Iveco Daily a Ford Transit.

Financial System – půjčovna nákladních aut a techniky

Jestli vás zajímají velká nákladní auta a jiná technika, jako jsou sklápěče, tahače, přívěsy, návěsy, stavební stroje a různé speciály, zamiřte na Chlumeckou v Praze 9. Tam totiž sídlí Financial System s pracovní dobou ve všední dny od 8 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 14 hodin. Spojíte se s nimi e-mailem, telefonicky, přes WhatsApp či Viber, takže není problém si domluvit i individuální schůzku. Opět je dobré vybrat si předem přes jejich webové stránky. O vozidla je ale docela velký zájem, takže pokud nechcete přijet na místo a zjistit, že už k dispozici není, raději se ozvěte a rezervujte si svůj vůz na konkrétní datum, je to zdarma. Obecně má však tato půjčovna nákladních automobilů vozidla připravená k okamžitému odjezdu, vyřízeno může být do 15 minut. Zajímavost: Do kamionu s užitečnou hmotností přes 16 tun se vejde až 38 europalet. I takové má firma ve svém vozovém parku.

Publikováno: 23. 06. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová