Bolest zad a kloubů lze snadno řešit. Ulevte si od bolesti v lázních!

Běžně si jich moc nevšímáme, zvlášť, pokud vše funguje jak má. Někdy se ale naše klouby o trochu pozornosti nepříjemně připomenou a začnou bolet. Pak je na čase vyrazit do lázní.

Nejčastější příčinou bolesti kloubů nebo zad bývá artróza a také různé poúrazové a pooperační stavy. Polykat denně spoustu prášků proti bolesti není řešení, spíše bychom se měli naučit, jak si od bolesti co nejvíce ulevit trvale. V tom nám mohou pomoci lázně, kde kromě úlevy získáme i mnoho dobrých rad a nových návyků. Oblíbené procedury, jako jsou rehabilitační cvičení, masáže nebo vodoléčba pomáhají k zapojování správných svalů při pohybu, zmírnění bolesti i odstranění svalové nerovnováhy. Wellness pobyty pomáhají také odbourat stres, odpočinout si a načerpat nové síly, což má také kladný vliv na naši celkovou kondici i náladu. Nasměrovat vás rady lázeňských pracovníků mohou i k lepší životosprávě, což je další z faktorů, které mohou mít vliv na bolesti kloubů nebo zad, pokud je přetěžujeme.

Nemusíte samozřejmě čekat, až se u vás bolesti kloubů objeví nebo vám lékař diagnostikuje počínající artrózu, do lázní můžete přijet i jen za odpočinkem třeba na pár dní. Prodloužený víkend, na kterém zapomenete na všechny starosti všedních dní a necháte o sebe pečovat je skvělým způsobem, jak nechat odpočinout tělo i duši. Naplánovat si můžete i dovolenou, rodinné pobyty jsou velmi oblíbené. Pro děti budou jistě zajímavé interaktivní naučné stezky nebo různé výlety po okolí, dospělí si užijí krásnou přírodu a klid. Vyzkoušejte třeba i cyklostezky nebo si vypůjčit koloběžky a zkusit si jízdu na nich. Večer si pak můžete společně zaplavat v bazénu nebo si dopřát vířivku, která uleví i bolavým svalům.

Wellness je skvělý způsob, jak si najít čas jen na sebe a své zdraví, nechat o sebe pečovat na masážích a při procedurách a udělat to nejlepší pro své tělo.

Publikováno: 22. 05. 2021

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová