S obytným vozem si dovolenou zorganizujte po svém

Podzimní dovolená je pro mnoho lidí příjemnou změnou oproti letním horkům a návalům lidí. Počasí je sice chladnější, ale příroda kouzlí barvami a všude je více klidu a méně lidí. S obytným vozem si navíc můžete naplánovat dovolenu přesně tak, jak chcete.

Večer sledovat západ slunce nad řekou, oběd si dopřát s výhledem na les a další den ráno posnídat třeba na břehu rybníka. To vše dovolená s campervanem umožňuje, nic a nikdo vás totiž neomezuje. Tedy až na zákazy parkování a místní nařízení, samozřejmě. Dnes je ale už i u nás mnoho stellplatzů, které jsou na skvělých místech a chvíle na nich strávené patří k nezapomenutelným. Právě obytná auta jsou jedinečnou možností, jak strávit noc tam, kde byste normálně museli spoléhat jen na spaní pod širákem nebo ve stanu. Což na podzim není úplně lákavá představa. A zatímco ti ostatní, ubytovaní v hotelech a penzionech, musí na noc zamířit zpět, vy můžete zůstat a poznat místa z jiného úhlu pohledu.

Zorientovat se, kde všude se dá zaparkovat na noc a jak jsou místa vybavená, pomáhá noho informací na internetu i aplikace do chytrých telefonů. Není tedy problém naplánovat cestu už v pohodlí domova a pak se jen držet itineráře, nebo naopak můžete všechny plány hodit za hlavu a jet tam, kam vás srdce táhne a vše řešit až na místě. Našetřit si na obytný vůz ale může být složité, navíc noho z nás má jiné priority, přesto se snu o svobodě při cestování nemusíme vzdát. Půjčovna obytných aut nám vůz připraví, takže stačí jen nasednout a vyrazit za dobrodružstvím i odpočinkem. Po návratu pak vůz opět vrátíme do půjčovny, kde se o něj postarají včetně pravidelného servisu a kontroly vybavení, a my tak nemusíme myslet na to, co vše je potřeba udělat.

Než bychom si postavili vlastní nebo na obytnou dodávku ušetřili, chvíli by to trvalo. Jednodušší je využít služeb půjčovny a jen si bez starostí užívat volné dny.

Publikováno: 04. 11. 2021

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová