Kde si zalyžovat ve Francii? Tato 4 střediska jsou TOP!

Zima se pomalu blíží. Zkontrolovali jste už technický stav lyží a vyzkoušeli jste, jestli vám ještě sedí lyžařské oblečení? Pokud ne, honem to napravte. Nejdříve si ale přečtěte článek o nejlepších střediscích ve Francii. Je totiž nejvyšší čas na plánování zimní dovolené. A určitě nechcete, aby vám nejlepší hotely zabrali jiní zimní nadšenci. Vyjet jednou za rok do Alp je skoro povinnost každého lyžaře. I když mají české sjezdovky něco do sebe, ty v Alpách jsou lepší, delší a nabízejí přímo fantastické výhledy. Chcete si po celodenní lyžovačce odpočinout se sklenkou výborného vína? Vyrazte do francouzských Alp. Tato čtyři střediska jsou TOP.

1. Risoul

Středisko Risoul leží v srdci Vysokých Alp. Na 180 km sjezdových tratích si na své přijdou začínající i zkušení lyžaři, vyžití najdou také snowboardisté. K dispozici je 57 lanovek a vleků. Vyrazit můžete také na běžky, trasy měří 26 km.

2. Val Thorens

Val Thorens je nejvýše položené středisko v celé Evropě. Sněhová pokrývka je zde kvalitní. Užijete si ji od prosince až do května. Sjezdovky jsou snadno dostupné ze všech hotelů, neboť se nacházejí přímo ve svazích. Val Thorens je prostě lyžařský ráj.

3. Alpe d‘ Huez

Středisko Alpe d’Huez hledejte v Savojských Alpách. Nabízí 250 km sjezdovek pro začátečníky i zkušené pokročilé, 50 km tras pro běžkaře, 84 lanovek a vleků, a navíc se vyznačuje úžasnými klimatickými podmínkami, které zaručují kvalitní sníh a slunečné počasí. Jako v pohádce!

4. La Plagne

La Plagne patří k nejvyhledávanějším oblastem v Alpách. Skládá se z deseti propojených skiareálů. Jejich rozloha činí dohromady nádherných 100 km2, na kterých se můžete oddávat zimním radovánkám. Na sjezdovkách různých úrovní si skvěle zalyžují jak rodiny s dětmi, tak ostřílení lyžařští machři. Lyžování Francie si užijete. Na nic nečekejte a rezervujte si svůj pobyt ještě dnes.

Publikováno: 12. 10. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová