Jindřichův Hradec patří k nejstarším českým městům

Podzim se sice pozvolna mění na zimu, ale to neznamená, že spolu sním skončilo i období dovolených a cestování. Pokud jste letos ještě nikde nebyli a vaše léto se neslo především v rytmu práce na zahrádce, papírování v kanceláři a podobných aktivit, sbalte si pár nezbytných věcí a vyrazte vstříc novým zážitkům. Patříte-li mezi milovníky historie, máme pro vás skvělý tip na výlet. Nachází se jen nedaleko Českých Budějovic a často se mu přezdívá „Perla Jižních Čech“. Ano, hádáte správně, podíváme se spolu do Jindřichova Hradce, jednoho z nejstarších měst vůbec.

Vyhlášená památková rezervace toho má opravdu co nabídnout a navíc je perfektním odrazovým můstkem do dalších, neméně zajímavých lokalit v Jižních Čechách. Pobyt si zde opravdu užijete!

Poznejte krásy Jindřichova Hradce

První zmínky o Jindřichově Hradci pochází již z 9.století, při čemž město zde bylo vyhlášeno 1293. Zhruba sedmdesát let předtím zde vyrostla gotická tvrz, která byla později přestavěna na přepychové renezanční sídlo. Stojí zde dodnes a těší se velkému zájmu turistů. Za rok se jich zde přijdete podívat téměř 60 000. Není to však jen zámek, ale i celá řada dalších historických památek, které představují obrovské lákadlo pro tuzemské i zahraniční milovníky krásné architektury. Klášter, synagoga a celá řada kostelů, to je jen malý výčet toho, co na vás během toulek Jindřichovým Hradcem čeká. Jednou z největších atrakcí jsou i Krýzovy jesličky – vůbec největší lidový mechanizovaný betlém na světě. Neměli bychom zapomenout ani na zámecký vodní mlýn „U čtrnácti“, z kterého v roce 1888 postavil Křižík jednu z prvních elektráren v Předlitavsku.

Ubytování v grandhotelu, jako Smetana a Tyl

Mezi nejvyhlášenější ubytování v Jindřichově Hradci bezesporu patří grandhotel Černý orel, který zde stojí již od 17.století. Tehdy plnil funkci vůbec nejstaršího hostince, jehož pohostinství poznalo mnoho známých osobností. Mimo jiné v něm strávili noc i Bedřich Smetana a Josef Kajetán Tyl. Hotel zahrnuje 30 komfortních pokojů, které se nachází v bezprostřední blízkosti vyhlášené hotelové restaurace a wellness centra. Až vás procházky po městě unaví, můžete si zde dobít energii. Grandhotel Černý orel byl oceněno třemi hvězdičkami, což je zárukou kvalitního zázemí pro vaši dovolenou.

Článek jsme připravili společně s magazínem Life4us.cz.

Publikováno: 08. 12. 2022

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová