Peněženka jako praktický dárek pro každého člena rodiny? Sázka na jistotu!

Peněženku má každý. Nosíme v nich nejen peníze, ale také platební karty, doklady, drobné předměty pro štěstí a často také fotografie svých nejbližších. Existuje rozmanité množství peněženek. Každý si tak může vybrat tu, která mu lahodí nejvíce. Pokud vás napadlo, že peněženkami obdarujete své nejbližší, třeba při příležitosti blížících se vánočních svátků, směle do toho. Nejdříve se však seznamte se všemi základními typy.

Dětské peněženky

Peněženky pro děti se vyrábějí v mnoha různých podobách. Vyrábějí se například jako malé kapsičky na pár drobných. Ty obvykle mívají šňůrku, díky které se dají nosit na krku. Dají se ovšem sehnat i dětské peněženky, které se svým uspořádáním nijak neliší od peněženek pro dospělé. Jsou jen o něco menší, a především mají veselé barvy a motivy. Oblíbené jsou peněženky se zvířátky nebo s pohádkovými postavičkami.

Dámské vs. pánské peněženky

Základní rozdíl mezi dámskými a pánskými peněženkami spočívá především ve velikosti, i když to nebývá vždy pravidlem. Peněženky pro dámy bývají větší, bankovky v nich zůstávají rovné, peněženky pro pány jsou obvykle menší, po zavření se v nich bankovky přehnou napůl. Je tomu tak proto, že ženy většinou nosí peněženky v kabelce, kdežto muži v kapsách. Rozdíl je také v samotném provedení. Dámské peněženky tvoří hodnotný módní doplněk, mnohdy jsou stejně zajímavé jako šperky. Peněženky pro muže jsou k dostání spíše v neutrálních barvách na rozdíl od dámských peněženek, které mají mnohem pestřejší škálu.

Peněženky na mince

Když si jdete jen tak někam sednout, obvykle vám stačí jen trocha peněz nebo platební karta. Velká peněženky by vám jen překážela. Pro tyto situace jsou vhodné peněženky na mince, do kterých dáte jen malý obnos peněz a můžete vyrazit. Spoustu inspirace najdete v e-shopu Ahal.

Sportovní peněženky

Sportovní peněženky nejsou elegantním doplňkem, naopak jsou praktickým pomocníkem při sportu a na výletech. Vyrábějí se z odolného materiálu, aby se jen tak nepoškodily. Jsou vybavené praktickým poutkem nebo karabinou, dají se tak lehce připnout k batohu, kolu nebo ke kalhotám. Bohatou nabídku najdete zde.

Publikováno: 20. 10. 2019

Kategorie: Ohákni se

Autor: Denisa Štumplová