Kvalitní rozhlas pro města a obce drátový – to jsou informace i zábava

Když se třeba Pražák octne na vesnici jako chalupář, dokáže s místním drátovým rozhlasem zažít spoustu legrace. Pomocí něj se hledá ztracená kočka, upozorňuje se majitel hárající fenky, že rozštěkává všechny pejsky v okolí, i se hledá „pachatel“, který probořil slabý led na místním rybníku a způsobil, že se na něm proto nebude dát bruslit. To vše, ale i mnoho jiných nepostradatelných informací, se lze dovědět z obecního rozhlasu. Možná vám jako člověku žijícím dnes a denně s technologiemi připadá divné, že jej nenahradily sociální sítě, či prostě moderní technologie obecně. V mnoha obcích to zkusili, ale opět se s pokoru vrátili k evergreenu, kterým kvalitní rozhlas pro města a obce drátový je.

Drátové rozhlasy v obcích skvěle fungují léta

Dnes se nahrazují i bezdrátovými, drátové jsou ale sázkou na jistotu. Každá obec však pro jejich montáž a servis ocení i stálého partnera. Tím je společnost ELMIK. Právě díky ní se třeba o víkendu občané dovědí, že „do obce přišel prodávat zeleninu soukromý podnikatel a zdrží se pouze do 12 hodin“. Každé zastupitelství využívá obecní drátový rozhlas s jinou intenzitou. Obecně ale platí: čím je využívanější, tím obec více žije. Vždyť jak jinak pozvat občany na stavění májky, na místní maškarní či na koncert kapely, ve které hrají i hoši z obce?

ELMIK dodává, montuje a servisuje drátové rozhlasy do měst a obcí již od roku 1994

Firma za tuto dobu získala perfektní know-how a obrovské množství referencí. Mít v obci pouze technologii nestačí. Ta je bezproblémová pouze s partnerem, který se dokáže postarat o revize i servis, případně umí nabídnout modernizaci či potřebné rozšíření.

A drátový rozhlas slouží i na dalších místech

Setkávají se s ním děti a studenti ve školách. Zde se používá kompletně s časomírou. Podobně jako na sportovištích. Oznámení z něj slyšíme na nádraží, na hřbitovech i v obřadních síních. Praktické využití našel ale i v různých montážních firmách, ve skladech a v podnicích.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová