Postavit dětské hřiště není věda. Na co se při realizaci zaměřit?

Příchod dítěte s sebou přináší velký závazek. Nejde jen o to, že jej musíte krmit, šatit a dobře vychovat, ale také se postarat o zdravý vývoj. A zajistit dítku prostor, ve kterém se bude radovat z pohybu. Jedním z míst, které tento účel parádně splní, je dětské hřiště.

Vhodné místo a bezpečí na prvním místě

Než vůbec začnete se samotnou stavbou dětského hřiště, zajistěte si několik základních věcí. Alfou a omegou je výběr vhodného místa - v ideálním případě rovné, stabilní a travnaté plochy. Mírný sklon nemusí vadit, musíte s ním ovšem počítat při návrhu a výběru atrakcí. Rozhodně není optimální postavit hřiště blízko bazénu, případně nějakého tvrdého povrchu v podobě cest z betonových kostek či ozdobných kamenů. Raději zvolte měkký povrch, například písek nebo trávu. Během pádu tak dojde k utlumení nárazu.

Jaké atrakce vybrat?

Základním stavebním kamenem je bezesporu houpačka. V jádru jednoduchá stavba poskytne dětem nespočet hodin zábavy - jen si vzpomeňte na doby svého dětství, kdy jste na ni nedali dopustit. Nic nepokazíte ani skluzavkou. U ní je možné využít i výše zmíněného sklonu terénu k tomu, aby byl skluz svižnější a přistání hladší. Tuto soupravu navíc nemusíte skládat sami, lze ji totiž zakoupit už hotovou. Například dětské hřiště s houpačkou Imprest HARALD nabízí obě výše zmiňované atrakce spojené pevnou konstrukcí z tlakově impregnovaných dřevěných kulatin. O jeho sestavení do finální podoby se v případě potřeby postarají zaškolení profesionálové. Dětské hřiště ale není jen o houpačkách a skluzavkách. Představivost těch nejmenších nezná mezí, k hodinám zábavy tak dopomůže i dětský domek. Postavit lze malý srub či indiánské týpí. Zmíněné atrakce a ještě mnohem více nabízí český výrobce hřišť na zahradu Domky Herold, kde si vyberou i dospělí a majitelé domácích mazlíčků. Všichni totiž potřebujeme kvalitní přístřeší, a to nejen v podobě bytu či domu. Při pohledu na nabídku si možná uvědomíte, že by se vám mohly hodit i pevný a pěkně zpracovaný altán, spolehlivá psí bouda či venkovní sauna.

Publikováno: 03. 05. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová