Plat vyšší až o pětinu? Naučte se anglicky!

Nevycházíte s platem, ale zatím jste nenarazili na nabídku, která by splnila vaše očekávání? Kdybyste si do svého „cívíčka“ připsali znalosti angličtiny a prokázali ji patřičný certifikátem, okamžitě byste v očích zaměstnavatelů stoupli v ceně. Z průzkumů realizovaných napříč českými firmami jasně vyplývá, že jazykově vybavení uchazeči mají přednost a vyšší mzdu – v průměru téměř o osmnáct procent. Zaměstnavatelé si jazykově vybavených uchazečů cení ze dvou důvodů. Tím hlavním je přirozeně možnost uplatnění v rámci zahraničního obchodu. Další je poněkud překvapivější – fakt, že uchazeč získal certifikát, vnímají jako známku cílevědomosti a tahu na branku. Jinými slovy je považují za schopnější.
V rámci jednoho z průzkumů (firma Kantar v r. 2015) vyšlo najevo, že angličtinu po uchazečích požaduje více než polovina firem (53 %). Nejvíce (58 %) pak v oblasti vrcholového managementu.
Profesionální lektoři z BRITANNIKY (jazyková škola Praha) podotýkají, že znalost angličtiny je v dnešní době „must have“ i z mnoha dalších důvodů. Jazykem se dorozumí přes dvě miliardy lidí na celém světě a výrazně usnadňuje komunikaci během pobytu v zahraničí.

Vyberte si kvalitní jazykovou školu

Bez ohledu na to, zda vás k angličtině přivede vidina lepšího platového ohodnocení, nebo jiné nesporné výhody, nepodceňujte výběr jazykové školy. Neztrácejte čas a nevyhazujte peníze tam, kde se stále učí ve velkých skupinách bez individuálního přístupu. Naopak se poohlédněte po kurzu, který vedou lektoři inklinující k inovativnímu způsobu výuky. Dobrou volbou je zmíněná jazyková škola Praha 2 – BRITANNIKA. Jejími branami ročně projdou tisíce spokojených studentů a mnozí z nich se účastní populárních jazykových pobytů. A který z nabízených kurzů zvolit? Udělejte si zdarma rozřazovací test a zjistěte svou stávající úroveň. Obdržíte seznam doporučených kurzů odpovídajících vašim jazykovým schopnostem.

Publikováno: 20. 06. 2019

Kategorie: Pracuj na sobě

Autor: Denisa Štumplová