Stohovatelná neboli klt přepravka jako nepostradatelný pomocník v automobilové i průmyslové výrobě

Ať už jde o komponenty, nebo hotové výrobky, nic z toho se z místa na místo samo nepřemístí. A protože přenášení v rukách je krajně neefektivní, používají se přepravky, bez nichž se neobejde žádný výrobní podnik. Ale na které vlastnosti se při výběru zaměřit ashc proč zvolit přepravky stohovatelné neboli klt přepravky?

Prim hraje plast

Požadavkům většiny podniků vyhovují přepravky z kvalitního plastu. Boxy se vyrábí v různých typových provedeních a velikostech. Ke klíčovým vlastnostem patří stohovatelnost – možnost přepravky skládat na sebe a zasouvat. Stohovatelné přepravky nepatří k nejžádanějším pro nic za nic - výrazně šetří místo.

Jednoduchá údržba

Plastové boxy se liší strukturou. V rámci snadného čištění je vhodné volit povrch, který lze rychle omýt a vysušit. Jakkoliv se vám tato vlastnost jeví jako druhořadá, z dlouhodobého hlediska má značný význam na množství spotřebované energie. K dostání jsou také přepravky určené speciálně pro údržbu v rámci automatizovaných procesů.

Velikost s ohledem na kompatibilitu

Pohlídejte si, aby vám dodavatel nabídl stohovatelnou přepravku v rozměrech, které jsou kompatibilní s vašim logistickým systémem. Kromě klasických euro rozměrů se boxy vyrábí i v dalších velikostech.

Využívejte více barevných provedení

Stohovatelné přepravky jsou k dostání v různých barevných provedeních. Díky tomu je lze snadno rozlišit a identifikovat obsah.

Ergonomický design

Na provedení plastových přepravek záleží více, než si myslíte – ergonomické boxy vám ušetří náklady za logistiku nejen tím, že je naskládáte na sebe, ale také snadnou manipulací (pracovníci stráví přemísťováním mnohem méně času). Žádoucími vlastnostmi jsou proto nízká hmotnost a vysoká nosnost. K nejvýznamnějším evropským výrobcům přepravek patří Schoeller Allibert. Aktuální nabídku skvěle hodnocených produktů najdete na www.schoellerallibert.com/cz/.

Publikováno: 09. 07. 2019

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová