Domů » Političtí velikáni posledních 100 let
Rozšiř si obzory

Političtí velikáni posledních 100 let

Politika je pro mnoho lidí něco, čemu se raději vyhýbají. Jste na tom stejně? Nutno připomenout, že ne každý politik je nutně špatný. Existují i skuteční političtí velikáni. O koho se konkrétně jedná? Podívejte se na několik z nich společně s námi. Winston Churchill Velmi známé a často skloňované jméno. Kromě toho, že šlo o britského politika […]

Politika je pro mnoho lidí něco, čemu se raději vyhýbají. Jste na tom stejně? Nutno připomenout, že ne každý politik je nutně špatný. Existují i skuteční političtí velikáni. O koho se konkrétně jedná? Podívejte se na několik z nich společně s námi.

Winston Churchill

Velmi známé a často skloňované jméno. Kromě toho, že šlo o britského politika a premiéra spojeného království se jednalo také o historika, žurnalistu, nebo vojáka. Kromě toho, že se výrazně zasloužil o celkový vývoj ve své zemi, nesmíme opomíjet ani celou řadu jiných úspěchů, kterých dosáhl ve svém životě. Nejznámější je jistě Nobelova cena za literaturu, kterou tento známý velikán získal v roce 1953.

Margaret Thatcher

Politici nemusí být jenom muži. Dokazuje to i tato žena, která se celým jménem jmenuje Margaret Hilda Thatcher. Pokud je skutečně něčím tato britská politička unikátní, tak je to tím, že se jednalo o úplně první ženu v historii, která se stala britskou premiérkou. Navíc s ní byla tato funkce spojena mnohem déle, než u jakéhokoliv jiného předchůdce. Zajímavostí je jistě i její přezdívka,. A to Železná lady, kterou si vysloužila s ohledem na své pevné názory, nejenom v ráímci zahraniční politiky, pro kterou se stala tak slavná.

Fidel Castro

I když má většina lidí toto jméno spojeno hlavně s jeho diktaturou na Kubě, obecně musíme říci, že se jednalo o velmi slavného politika, který byl kubánským revolucionářem, tajemníkem, premiérem, stejně jako prezidentem. Zemi vládl celkem pevnou rukou, což je z hlediska mezinárodní politiky značně kritizováno, ale jinak se jedná o celkem významnou osobu.

Angela Merkel

Známá současná politička, se kterou sice cloumá mnoho problémů hlavně v souvislosti s uprchlickou krizí, ale když se na její zásluhy a postoje podíváme obecně, v souvislosti s celou její politickou kariérou, nesmí ve výčtu politických velikánů rozhodně chybět.