Političtí velikáni posledních 100 let

Politika je pro mnoho lidí něco, čemu se raději vyhýbají. Jste na tom stejně? Nutno připomenout, že ne každý politik je nutně špatný. Existují i skuteční političtí velikáni. O koho se konkrétně jedná? Podívejte se na několik z nich společně s námi.

Winston Churchill

Velmi známé a často skloňované jméno. Kromě toho, že šlo o britského politika a premiéra spojeného království se jednalo také o historika, žurnalistu, nebo vojáka. Kromě toho, že se výrazně zasloužil o celkový vývoj ve své zemi, nesmíme opomíjet ani celou řadu jiných úspěchů, kterých dosáhl ve svém životě. Nejznámější je jistě Nobelova cena za literaturu, kterou tento známý velikán získal v roce 1953.

Margaret Thatcher

Politici nemusí být jenom muži. Dokazuje to i tato žena, která se celým jménem jmenuje Margaret Hilda Thatcher. Pokud je skutečně něčím tato britská politička unikátní, tak je to tím, že se jednalo o úplně první ženu v historii, která se stala britskou premiérkou. Navíc s ní byla tato funkce spojena mnohem déle, než u jakéhokoliv jiného předchůdce. Zajímavostí je jistě i její přezdívka,. A to Železná lady, kterou si vysloužila s ohledem na své pevné názory, nejenom v ráímci zahraniční politiky, pro kterou se stala tak slavná.

Fidel Castro

I když má většina lidí toto jméno spojeno hlavně s jeho diktaturou na Kubě, obecně musíme říci, že se jednalo o velmi slavného politika, který byl kubánským revolucionářem, tajemníkem, premiérem, stejně jako prezidentem. Zemi vládl celkem pevnou rukou, což je z hlediska mezinárodní politiky značně kritizováno, ale jinak se jedná o celkem významnou osobu.

Angela Merkel

Známá současná politička, se kterou sice cloumá mnoho problémů hlavně v souvislosti s uprchlickou krizí, ale když se na její zásluhy a postoje podíváme obecně, v souvislosti s celou její politickou kariérou, nesmí ve výčtu politických velikánů rozhodně chybět.

Publikováno: 22. 03. 2018

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová