Kupujete starší motorku? Tipy, na co si dát pozor

Pokud uvažujete o koupi ojetého motocyklu, měli byste si dát pozor na několik věcí. Když budete vědět, na co se zaměřit, pomůže vám to učinit správné rozhodnutí a získat to nejlepší, co je v nabídce.

Prvotní průzkum

Před nákupem ojetého motocyklu je důležité provést průzkum. Zjistěte, jaké modely jsou k dispozici, jaký typ motoru a odpružení je použit a jaký je obecný stav daného motocyklu po letech užívání. Měli byste se také podívat na recenze ostatních jezdců, abyste získali představu o tom, jak určitý model funguje a jaké jsou s ním případné problémy.

Důkladná prohlídka

Po zúžení výběru byste si měli motocykl osobně prohlédnout. Dobře si prohlédněte rám, motor a odpružení, zda nevykazují známky poškození nebo opotřebení. Zkontrolujte také, zda na kovových částech není rez nebo koroze.

Zkušební jízda

Zkušební jízda na motocyklu je jedním z nejdůležitějších kroků při nákupu bazarového kousku. Získáte tak představu o tom, jak se motocykl ovládá a jak reaguje na různé podmínky. Pokud je to možné, vyzkoušejte si jízdu na motocyklu v různém terénu, abyste lépe pochopili jeho schopnosti.

Záznamy o údržbě

V případě, že se jedná o motocykl, který byl celé roky v provozu, je třeba provést údržbu. Je také důležité podívat se na záznamy o údržbě motocyklu. Získáte tak představu o tom, jak dobře bylo o kolo pečováno a zda s ním v minulosti nebyly nějaké problémy.

Úvaha nad investicí

V neposlední řadě byste měli zvážit cenu motocyklu. I když nechcete utratit příliš mnoho, je důležité se ujistit, že dostáváte dobrou nabídku. Nebojte se s prodejcem vyjednávat, pokud se vám zdá cena příliš vysoká.

Dodržováním těchto tipů můžete najít ideální ojetý motocykl pro vás. Proveďte průzkum, prohlédněte si motocykl, projeďte se na něm na zkušební jízdu a ujistěte se, že jste získali dobrou nabídku. S trochou trpělivosti a znalostí můžete najít ideální ojetý motocykl pro vás.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem o automobilech a motocyklech.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová