Jakou střechu na zahradu?

Pokud nevíte, co se zahradou, vybudujte si na ní alespoň menší venkovní posezení. Tím získáte místo, na kterém se budete moci scházet s přáteli, případně si jen tak lebedit na čerstvém vzduchu. K tomuto účelu však budete potřebovat nejen vhodný nábytek, ale rozhodně byste se měli začít poohlížet i po střeše.

Slunečníky vás neochrání

Leckoho asi napadne koupit si na terasu jeden dva velké slunečníky. Prodávají se v mnoha barevných a vzorových variacích. Některé modely skutečně nevypadají vůbec špatně. Mnohé z nich jsou dokonce naimpregnované, takže dokáží odolat i dešti. Navíc se dají sehnat i za celkem slušné peníze. Impregnace však nebývá tak dokonalá, jak je někdy prezentována v příbalových letácích. Slunečník tudíž rozhodně nepatří do prudkých slejváků. Navíc i ty největší verze chrání jen omezený prostor, což často nestačí.

Lehké stany

Dalším cenově zajímavým prostředkem proti dešti, respektive intenzivním slunečním paprskům, jsou party stany. Ty se používají hlavně při venkovních svatbách, potažmo během různých prezentací. Dají se však využít i na zahradě. Jsou levné, nejsou vyloženě ošklivé, a navíc mají stěny. Ty jsou pozitivem i negativem zároveň. Z jedné strany jde o protekci proti větru, případně bočnímu dešti, z té druhé budete defacto sedět ve stanu a ne venku.

Klasické altány

Zahradní dřevěný altán je sice obvykle drahý, na druhou stranu jde o konstrukci, která už má většinou i vlastní podlahu. Tudíž ji nebudete moci budovat zvlášť. Součástí tradičního altánu je pak i zábradlí a střecha. Na rozdíl od výše zmíněných možností je zde už nutné sáhnout do kapsy trochu hlouběji, jelikož altány všech druhů a typů jsou finančně dosti náročné. A to platí i o požadavcích na prostor. Máte-li ovšem dostatečné množství financí a zároveň i velký pozemek, jde o dobrou volbu.

Přístřešek nejen pro auto

Alternativou k altánu může být přístřešek na auto. Ten má sice primárně sloužit hlavně jako vzdušnější alternativa garáže, avšak dá se použít i k jiným účelům. Mnoho majitelů takovýchto přístřešků je hojně používá třeba i jako krytí proti dešti během grilování. Svým vzhledem dosti připomínají pergoly a jejich využití tudíž může být obdobné.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová