Proč se vyplatí investovat do zlatých slitků a mincí?

Zlato je z mnoha důvodů jedinečné aktivum, protože je vysoce likvidní, ale na druhou stranu i vzácné. Stejně tak nenese riziko protistrany, a tak hraje zásadní roli v investičním portfoliu. Zlato funguje jako takzvaný diverzifikátor a prostředek ke zmírnění ztrát v nejistých dobách na trhu. Slouží i k zajištění proti inflaci a měnovému riziku. Prvně se seznamte s klíčovými fakty. Zlato je například hlavní aktivum, jehož cena je ovlivňována mnoha faktory, nejen investiční poptávkou.

Investiční zlato a jeho přednosti

Ve srovnání s jinými významnými finančními aktivy zlato poskytuje konkurenční výhody. Poskytuje ochranu proti negativním vlivům, pomáhá diverzifikovat portfolio a chrání před inflací. Sice v krátkodobém horizontu dochází ke kolísání ceny zlata, nicméně z dlouhodobého hlediska křivka neustále roste. Otázkou však zůstává, do jak velkého množství zlata byste měli investovat. Většinou se investoři řídí pravidlem, že 2 % až 10 % portfolia by mělo tvořit právě investiční zlato, protože tím významně zlepší výkon.

Zlato bylo, je a bude

Investiční zlato je k dostání ve formě zlatých slitků a mincí, a to v různých hmotnostech a velikostech. Zlato je vysoce likvidní. Pokud tedy budete potřebovat získat peníze vložené do zlata, stačí mince či slitky prodat. Jestliže se obáváte strašáka jménem inflace, je na čase pustit se do investování. Spousta investorů volí nemovitosti, ovšem u nich se investice pohybují v řádech milionů korun. Jestliže máte k dispozici statisíce korun, spíše byste se měli zajímat o investiční zlato, které je osvobozeno od DPH Obraťte se na významného prodejce, kterého najdete v Obecním domě v Praze. Poskytuje prodej i výkup zlata. Stačí do vyhledávače zadat slovní spojení „investiční zlato“ a podívat se na inzerující firmy. Porovnejte jejich ceny s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová