Kdy je čas na renovaci a nátěr taškové střechy?

Všimli jste si na vaší střeše zeleného nádechu mechů a lišejníků? Nebo už má vaše střecha za sebou léta a ztrácí svoji barvu? Pak je nejvyšší čas na renovaci a nátěr taškové střechy!

Renovace tašek je skvělou alternativou k jejich výměně. Je to mnohem levnější varianta, která dokáže vaší střeše dát nový život a prodloužit její životnost až o 20 let. Navíc má lakovaná taška mnoho dalších benefitů:

Krásný vzhled: Lakování tašek jim dodá zpět jejich původní barvu a lesk, takže vaše střecha bude vypadat jako nová.

Ochrana: Laková vrstva chrání tašky před povětrnostními vlivy, jako je UV záření, mráz a déšť. To prodlužuje životnost tašek a zabraňuje jejich předčasnému praskání a opotřebení.

Snížení růstu mechů a lišejníků: Lak obsahuje biocidy, které brání růstu mechů, lišejníků a dalších nečistot na taškách. To udržuje střechu čistou a zabraňuje jejímu zatékání.

Snadné čištění střech: Lakovaná střecha se snadněji čistí. Mech a nečistoty na ní tak snadno neulpívají a v případě potřeby je stačí opláchnout vodou.

Jak probíhá renovace tašek?

Renovace tašek se skládá z několika kroků:

Nanonástřik: Nejdříve se na tašky nanese speciální roztok, který neutralizuje a změkčuje nečistoty, mechy a lišejníky.

Čištění tlakovou vodou: Poté se nečistoty odstraní tlakovou vodou. Tlak vody se upraví tak, aby nepoškodil povrch tašek.

Lakování: Nakonec se tašky nalakují v několika vrstvách. Lak se nanáší pomocí hydrodynamického agregátu s vysokým tlakem, takže je zajištěno pokrytí i těch nejmenších skulin.

Kdy se vyplatí investovat do renovace tašek?

Nátěr střech se vyplatí v mnoha případech:

  • Pokud je střecha stará a ztrácí barvu.
  • Pokud se na střeše objevily mechy, lišejníky nebo jiné nečistoty.
  • Pokud chcete střeše dodat nový vzhled.
  • Pokud chcete prodloužit životnost střechy a ušetřit tak peníze za její výměnu.

Pokud si nejste jisti, zda je renovace tašek pro vaši střechu to pravé, doporučujeme vám obrátit se na odborníka - třeba na dachmantechnik.cz. Ten posoudí stav vaší střechy a doporučí vám nejvhodnější řešení.

Publikováno: 24. 04. 2024

Kategorie: Bydli

Autor: Veronika Vernerová