Rezervujte si ubytování v Chorvatsku raději s předstihem

Apartmán u moře

Už víte, kam se vydáte letos v létě na dovolenou? Bude to do mezi Čechy oblíbeného Chorvatska? Pokud máte doma ještě nějaké kuny, možná by nebylo špatné se letos do Chorvatska vydat a směnit je tam za eura. Do konce roku to v chorvatských pobočkách pošty a Finanční agentury (Fina) je možné zdarma.

Chorvatsko letos zažívá přechod na euro, to ale neznamená, že by se pro Čechy mělo nějak výrazně zdražit. Pořád se jedná o přímořskou destinaci, která je dobře dostupná autem, a oproti jiným částem Evropy pravděpodobně zůstane jednou z levnějších variant.

Dovolená v Chorvatsku dle vašeho gusta

I když vám může nabídnout Chorvatsko hotel s all inclusive, velká část české klientely sem jezdí za levnějším typem dovolené. Pronajímají si apartmány v penzionech, kde si sami vaří, případně jezdí do kempů nebo mobilheimů. Všechny tyto typy ubytování jsou bez problémů k dispozici, takže si opravdu každý může vybrat, co je mu libo. Je však zřejmé, že kdo začne vybírat dříve, ten má mnohem větší možnosti.

Kde hledat apartmány za dobré ceny?

Kdo jezdí pořád na jedno místo, ten se ideálně domluví s domácími, aby mu místo na příští rok už zarezervovali, a většinou díky tomu získá i lepší cenu. Kdo touží po pestrosti a rád objevuje různé kouty Chorvatska, ten může apartmány hledat například na Hrvaska.net - https://www.hrvaska.net/cz/apartmany/. Filtrovat je lze hezky dle regionů, konkrétního města a samozřejmě data.

Všimněte si, že portál sdružuje nabídky různých typů ubytování, takže nechybí ani hotely, mobilní domky, robinson domky a kempy pro pobyt s obytným karavanem. Momentálně je výběr ještě dost bohatý. Stále je brzy, ne všichni Češi si navíc mohou dovolit rezervovat konkrétní datum s takovým předstihem. Máte-li tuto možnost, určitě to udělejte. Ušetříte peníze.

Publikováno: 24. 02. 2023

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: Chorvatsko