Škoda Octavia je už roky značkou s výbornou pověstí

Česká klasika, která se nezapře. Škodovka zásobuje trhy skutečně ve velkém, výborně se v posledních sezonách ukázala například i v Číně nebo Izraeli, kde patří k vůbec nejoblíbenějším zahraničním značkám osobních automobilů. Ve středoevropském prostoru už dávno dominuje. Pamatujete ještě na modely první generace Octavií z poloviny devadesátých let? Čtvrtá a zatím nejnovější generace se poprvé objevila v listopadu 2019 v Praze.

V základní výbavě nechybí řada zajímavostí

Můžete si přizpůsobit loketní opěrku, k dispozici máte praktický box na brýle nebo deštník. A nechybí ani držák nápojů, jenž nabídne ještě větší komfort pro řidiče. Octavia číslo čtyři nabídne v rámci rozšířené výbavy s označením Ambition, která disponuje elektrickým stahováním oken, milovníky hudby během jízdy potěší i osmička reproduktorů.

Ceník Škody Octavia určitě zaujme zkušené motoristy i ve verzi výbavy Style, která nabídne automatickou dvouzónovou klimatizaci a elegantní tkané koberce. Velmi praktické je i bezklíčové odemykání, které majitelům vozu rozhodně ušetří čas.

Představuje se i elegán jménem Kamiq

Co zajímavého nám přinese nová Škoda Kamiq ceník? Model, jehož název vychází z jazyka Inuitů, se zalíbí milovníkům skutečné automobilové elegance. Sedmnáctipalcová litá kola, panoramatická střecha, ale i černý strop a sportovně laděné sedačky, v tom tkví kouzlo výbavy nazvané velmi přiléhavě Monte Carlo. Myslí se i na detaily, jako jsou například sportovní kryty pedálů.

Naproti tomu základní výbava, pojmenovaná Ambition, počítá s asistentem udržování jízdního pruhu (tzv. Lane Assist), tempomatem, ale i nadmíru pohodlnými bederními opěrkami pro řidiče a spolujezdce na předním sedadle. O bezpečnost se stará devět airbagů a dobrým pomocníkem jistě bude i asistent rozjezdu do kopce.

Publikováno: 24. 04. 2021

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová