K lepší kondici pomůže i hudba

Přes zimu většina z nás tak trochu zleniví, poleví ze sportovních aktivit a spíše než běhu nebo jízdě na kole se i s ohledem na počasí věnujeme pití horkých čajů a trávení času doma v teple. Jaro tu ale bude co nevidět a je na čase si opatrně začít zlepšovat kondičku.

Pomalu a jistě

Přepálený začátek je často důvodem, proč lidé u sportu nebo aktivity nevydrží. Bez trénování naše tělo není zvyklé na zátěž a když se jednou, dvakrát vybičujeme k výkonu na hraně našich sil, nejspíše pak pár dní strávíme s namoženými svaly. Po zimní pauze je ideální brát start sezóny jako nový začátek, dát tělu šanci si na pohyb zvyknout a nebo zkusit třeba něco nového. Velmi populární je běh, ke kterému nepotřebujeme žádné nákladné vybavení ani nejsme závislí na otevírací době, vyběhnout můžeme kdykoli se nám chce nebo máme zrovna čas. Poprvé vám bude stačit i třeba jen pár desítek metrů, ale postupně se budete zlepšovat a délku, kterou uběhnete, natahovat.

Viditelné pokroky

Začátky mohou být nepříjemné, ozvou se bolavé svaly a budeme mít třeba i pocit, že jsme někde ztratili plíce nebo nikdy nedokážeme uběhnout ani kilometr. Důležité je vydržet, nepropadat panice ani krušným myšlenkám a nechat své tělo zvyknout si na pohyb i pravidelnou zátěž. Ideální společník je hudba, která vám pomůže udržet tempo a zaměstnat myšlenky. MP4 přehrávač Orava se vejde do kapsy a bude vás provázet při jakékoli aktivitě. Velká paměť 8 GB může být s mikroSD kartou rozšířena až na 32 GB a umožní tak dopřát si velký výběr hudby podle svého vkusu nebo si můžete zapnout rádio. Barevný displej zobrazí název skladby i interpreta Mnoha lidem také pomáhá mluvené slovo, při chůzi nebo běhu si tak opakují anglické fráze nebo třeba poslouchají audioknihu. V pauze nebo při dlouhé chvíli si pak můžete zahrát i některou z her. Baterie vydrží na jedno nabití až 7 hodin a tak můžete vyrazit třeba na dlouhý výlet. Pro to, abyste u chůze nebo běhu či jiného sportu vydrželi, je potřeba, abyste se bavili. Dělat něco s nechutí je recept na to, jak brzy skončit. Hudba vám pomůže zlepšit motivaci i se lépe zabavit během pohybu.

Publikováno: 17. 03. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Pracuj na sobě

Autor: Denisa Štumplová