Žádná automyčka, ale precizní ruční mytí!

Nechcete jezdit ve špinavém autě? Tak si ho nechte profesionálně umýt! Zapomeňte ale na automatické automyčky. Nejšetrnější k exteriéru každého vozidla je samozřejmě mytí ruční!  Špína vozu jednoznačně nesvědčí. Podepisuje se na jeho vzhledu i karoserii. Pod špínou se například daří vlhkosti, která, jak je známo, stojí za následným předčasným rezivěním vozu. Ptačí trus zase ničí lak automobilu. Sečteno podtrženo, pravidelným mytím svůj vůz chráníte. Ovšem pozor, není mytí a mytí. Nešetrným mytím dokonce napácháte více škody než užitku.

Mytí v domácích podmínkách? Zvládnete to?

Spousta lidí si svá vozidla myje v domácích podmínkách. Tedy s houbičku, košťátkem, autošamponem a hadicí. Kdo si kdy tímto způsobem umyl své auto, musí uznat, že po uschnutí mnohdy bylo v horším stavu než předtím. Opravdu kvalitní mytí vozu v domácích podmínkách by mělo být rozfázované do několika kroků. A na ty většina z nás nemá čas.

Mytí v automatické myčce? Jen pro odvážné

Po nevalných výsledcích z ručního mytí v domácích podmínkách vás zřejmě napadne nechat si auto vyčistit v automatické myčce. Ovšem pozor, ty vám zase mohou poškodit lak. Nejmenovaná pojišťovna například nedávno řešila případ, kdy se kvůli technické poruše čistící program automatické automyčky spustil bez přítoku vody. Zřejmě si dokážete představit, co se dělo. A s jakými výsledky. Škoda na voze dosáhla 140 000 korun. Pokud takovou škodu nechcete riskovat, což nedoporučujeme, měli byste si svůj vůz nechávat umýt ručně. Od profesionálů a s profesionální autokosmetikou, která mastnoty a špíny zbaví i ty nejzapadlejších kouty vašeho vozidla.

I staré auto bude jako nové

Do hodiny vám vůz ručně a přitom brilantně vyčistí například v Automyčce Karlín (na internetu hledejte pod odkazem automyčka v Praze). Na výběr máte několik mycích programů, ať již se jedná o čištění mokrou či suchou cestou, ruční voskování, nano ochranu a podobně. Vše ručně bez jakýchkoliv strojových zásahů. Více informací najdete přímo na stránkách provozovny – https://www.automycka-karlin.cz. Pokud vám na vašem voze skutečně záleží, dopřejte mu péči, kterou si zaslouží. Však se vám za to odmění. Mimo jiné i tím, že bude pořád vypadat jako nový.

Publikováno: 20. 06. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová