Domů » Zlaté slitky? Nebo raději zlaté mince? Nechte si poradit!
Nech si poradit

Zlaté slitky? Nebo raději zlaté mince? Nechte si poradit!

Zlato coby investiční komoditu jednoznačně nejenom zkušení investoři doporučují. Cena zlata v podstatě neklesá. A prodáte ho kdekoliv na světě a v jakékoliv měně. Do jaké formy tohoto drahého kovu ale investovat? Dozvíte se z následujícího článku!

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. To je úkol švýcarských rafinerií, jako jsou Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, které produkují až třetinu světové produkce. Jejich uzavření, k němuž došlo v důsledku koronavirové krize, se samozřejmě projevilo na zvýšené poptávce o investiční zlato jako takové.

Cena zlata je nejvyšší za posledních čtvrt století!

Investorům se ho prakticky ze dne na den přestalo dostávat. I to samozřejmě zvýšilo jeho cenu, která je v současné době nejvyšší za posledních 75 let! Už vidíte, proč je vhodné do zlata investovat? Ano, je to právě výkupní cena zlata, která tuto komoditu v současné době staví na investiční piedestal.

Jedinečný Vídeňský filharmonik

Abychom ale odpověděli na otázku položenou v titulku tohoto článku. Čeští investoři v současné době nedají dopustit na investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker ražené ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce, které najdete například v nabídce specializované firmy sídlící v pražském Obecním domě. A není se ani čemu divit. Mince to jsou opravdu krásné. Jejich design neruší žádné číslování – na rozdíl od investičních slitků, u nichž je ze zákona povinné. Po estetické stránce jsou zkrátka dokonale čisté.

Vsaďte na originální balení s hologramem

„Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové a nedotčené,“ řekl na adresu mincí vedoucí prodejny, pan Palas.

Mince levnější než slitky

Pro tyto mince však nehraje jen jejich krásný design, ale i jejich cena. Mince Vídeňský filharmonik jsou dokonce o něco levnější

než zlaté slitky stejné váhy. A pozor, jejich nákup je oproštěn od DPH! Odpověď na otázku, zda slitky, či mince, je jasná, nemyslíte?