Zlaté slitky? Nebo raději zlaté mince? Nechte si poradit!

Zlato coby investiční komoditu jednoznačně nejenom zkušení investoři doporučují. Cena zlata v podstatě neklesá. A prodáte ho kdekoliv na světě a v jakékoliv měně. Do jaké formy tohoto drahého kovu ale investovat? Dozvíte se z následujícího článku! Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. To je úkol švýcarských rafinerií, jako jsou Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, které produkují až třetinu světové produkce. Jejich uzavření, k němuž došlo v důsledku koronavirové krize, se samozřejmě projevilo na zvýšené poptávce o investiční zlato jako takové.

Cena zlata je nejvyšší za posledních čtvrt století!

Investorům se ho prakticky ze dne na den přestalo dostávat. I to samozřejmě zvýšilo jeho cenu, která je v současné době nejvyšší za posledních 75 let! Už vidíte, proč je vhodné do zlata investovat? Ano, je to právě výkupní cena zlata, která tuto komoditu v současné době staví na investiční piedestal.

Jedinečný Vídeňský filharmonik

Abychom ale odpověděli na otázku položenou v titulku tohoto článku. Čeští investoři v současné době nedají dopustit na investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker ražené ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce, které najdete například v nabídce specializované firmy sídlící v pražském Obecním domě. A není se ani čemu divit. Mince to jsou opravdu krásné. Jejich design neruší žádné číslování – na rozdíl od investičních slitků, u nichž je ze zákona povinné. Po estetické stránce jsou zkrátka dokonale čisté.

Vsaďte na originální balení s hologramem

„Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové a nedotčené,“ řekl na adresu mincí vedoucí prodejny, pan Palas.

Mince levnější než slitky

Pro tyto mince však nehraje jen jejich krásný design, ale i jejich cena. Mince Vídeňský filharmonik jsou dokonce o něco levnější než zlaté slitky stejné váhy. A pozor, jejich nákup je oproštěn od DPH! Odpověď na otázku, zda slitky, či mince, je jasná, nemyslíte?

Publikováno: 29. 05. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová