Kolik stojí DJ na svatbu? Cena závisí na různých aspektech

Častá otázka novomanželů při přípravě na jejich velký den je: "Kolik je přijatrlnná cena za DJ na svatbu?" Anebo:"Kolik stojí kvalitní DJ na svatbu?" či "Jaká je cena DJ na svatbu?". Poté následují otázky typu „Kdo je nejlepší DJ na svatbu?“ apod. Pokusíme se vám na ně odpovědět.

Především byste si měli uvědomit, co od svatebního DJ požadujete. Profesionální DJs nabízí mnohem více než DJing (hudební produkci), a to:

moderování průběhu svatby (v českém nebo anglickém jazyce),

Cena služeb DJ na svatbu se odvíjí od několika faktorů:

1. Velikost a kvalita sálu

Zde většinou platí, že čím je svatební sál větší, je zapotřebí i většího množství techniky a také delší doby na přípravu a zapojení techniky.

2. Balíček osvětlení

V nabídce jsou různé balíky osvětlení svatebního sálu (od nasvícení tanečního parketu přes nasvícení celého sálu až po nasvícení baru, švédských stolů, bočních místností atd.).

3. Množství doplňkových služeb

Spousta novomanželů si často objednává na svatbu i doplňkové služby jako ozvučení obřadu, plíživý kouř či konfety. To se samozřejmě notně projeví i do ceny.

4. Délka hraní

Cena se odvíjí také od počtu hodin, které DJ účinkuje na svatbě. Některé svatby začínají už v poledne, jiné odpoledne, další až večer. Nezapomeňte, že instalace a deinstalace podle množství zvolené techniky může trvat i několik hodin.

5. Lokalita svatby

Je faktorem, který také ovlivňuje cenu a vytváří případné náklady na dopravu svatebního DJ a techniky.

Tip: Zřejmě největší nabídku DJ na svatbu najdete zde.

6. Zkušenosti a zodpovědný, profesionální přístup

Jeden z nejdůležitějších faktorů. Svatební den je výjimečný a je třeba se na něj společně (tzn. nastávající manželé a DJ) a zodpovědně připravit. Roli hraje, zda je svatební DJ profesionál s bohatou praxí, který dokáže vést zábavu, moderovat svatbu, rozumí hudbě na svatbu, ale i to, zda je empatický – dokáže se vcítit do nálady hostů a reagovat na ni hudebním setem, vždy novomanželům vhodně poradí atd. Na opačném konci stojí nováček, který na svatby chodí sbírat zkušenosti.

Svatební den nelze zopakovat, a proto je důležité vsadit na kvalitu a svěřit zábavu a koordinaci svatby (průběh svatby - od příjezdu na sál, přes taneční kola, soutěže, až po závěr svatby) zodpovědnému a kvalitnímu DJ.

Profesionální a kvalitní DJ se s novomanželi před svatbou setká, probere všechny detaily a postup svatby, během svatby se neopije, o přestávkách nenechá upadnout atmosféru tichem – pouští vhodné podmazy a taneční kola (a program) volí podle tématu svatby a svatební klientely.

Publikováno: 25. 02. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová