Rozdělení společenských obleků: Co a kdy nosit?

Každý muž by měl na první pohled působit galantně a elegantně. K tomu mu poslouží i vhodné oblečení. Ideální a nejlepší volbou jsou pánské obleky. Ty existují v celé řadě různých typů. Na hlavní se teď podíváme. A to i v souvislosti s tím, kam si je vzít.

Klasický černý oblek

Zde můžeme říci, že se jedná o univerzální variantu obleku, který patří do skupiny těch, které jsou spíše konzervativní. Je vhodný na různé události, stejně jako je vhodný na jakoukoliv denní dobu, a to včetně té večerní. Pokud hledáte ty pravé společenské obleky a nejste si jisti s výběrem, držte se právě této varianty, která je osvědčená.

Oblek na pracovní schůzky

Pokud vás právě taková schůzka čeká, můžete na ni vyrazit v klasickém černém obleku, ale není to správná volba. Ideální je mít v záloze ještě takzvaný byznys oblek, který se primárně liší svou barvou. Pokud jde o jakékoliv události spojené s prací, je správnou volbou barva modrá, ale i šedá. Obojí působí méně formálně, ale stále velmi společensky.

Oblek označovaný jako black tie

Je sice pravdou, že se jedná o ten typ, který během roku nijak zvlášť neužijete, ale na druhou stranu se může objevit pozvánka, kde je tento typ vyžadován. Jestliže se v segmentu obleků příliš neorientujete, je nutné dodat, že jde o takzvaný smoking. A pro ten platí jasná pravidla, jako je třeba správný střih, nebo výhradně černá barva.

Trendem se stává také svatební oblek

Je jasné, že ten využijete maximálně několikrát za život a tak je lepší si ho raději půjčit. Jde o významný den a tomu by měl odpovídat i váš outfit. Pokud nutně nechcete jít v klasickém černém obleku, je svatební varianta dobrým krokem. A to s ohledem na možnosti různých barev, či doplňky ve formě vesty. Hitem mohou být v případě svatebních obleků i lesklé látky, které působí velmi reprezentativním dojmem.

Publikováno: 09. 09. 2018

Kategorie: Ohákni se

Autor: Denisa Štumplová