4 adrenalinové vodní sporty, které musíte vyzkoušet

Přichází léto, čas dovolených a sportování. A protože předpokládáme, že nehodláte po celou dobu nehnutě ležet na pláži jako vyvržený vorvaň, připravili jsme pro vás pořádnou porci inspirace. Následující extrémní sporty možná znáte – a kdo ví, třeba máte ve svém okolí někoho, kdo v nich exceluje. Ať už je to jakkoliv, vyzkoušejte je také. Skvěle se u nich pobavíte a konečně zažijete pocit, jak se vám krev mění na adrenalin.

1. Rafting

Nenechte se mýlit, rafting sice spousta neználků považuje za mírumilovnou aktivitu, ale když si jako místo sjezdu zvolíte pořádně rozbouřenou řeku plnou peřejí, budete si přát, aby pekelná jízda co nejrychleji skončila. Rozhodně si nezapomeňte sjednat pojištění adrenalinových sportů!

2. Jeskynní potápění

Zatímco klasické potápění je poměrně mírumilovná aktivita, v rámci které možná zažijete nirvánu, při potápění v jeskyni budou vaše smysly maximálně zbystřené. Statisticky třetí nejnebezpečnější sport na světě (hned po base-divingu a paraglidingu) se provozuje především na mexickém poloostrově Yucatán u pobřeží Karibského moře.

3. Surfování na velkých vlnách

Surfování je pohodička, ale pokud na prkně zdoláváte vlny vysoké přes šest metrů, zažijete nával adrenalinu. A pozor: 6,2 m (20 stop) je minimální výška vlny, která spadá do kategorie „velkých“. Ty největší mají kolem 15 metrů a přímý střet s nimi je podobný nárazu nákladního vozu.

4. Potápění skokem z útesu

Ačkoliv zažívá obrovský boom napříč komunitou hledačů adrenalinových zážitků, kořeny této aktivity sahají až do 18. století, kdy do vody z útesu po potěchu skákali obyvatelé Havaje. Dobrá zpráva je, že se obejdete bez jakéhokoliv vybavení. Špatná je vysoká míra rizika. A když se vám při skocích něco stane, zřejmě vám nebude k ničemu ani kvalitní pojištění rizikových sportů.

Publikováno: 24. 06. 2019

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová