4 horké tipy, jak vybrat perfektní křeslo

Ještě ho nemáte? Napravte to. Pohodlné a vizuálně atraktivní křeslo se může snadno stát středem obývacího pokoje. Pokud jste si ho nepořídili v rámci setu společně se sedací soupravou, berte to jako výzvu. Dopřete si solitéra, o kterého se všichni doslova poperou. Výsostné právo k posezení bude samozřejmě patřit vám.

1. Definujte použití

Než se pustíte do výběru, ujasněte si základní věc: jakým způsobem budete křeslo využívat? Jakkoliv se vám dané kritérium jeví jako zvláštní, při pohledu na rozmanitou nabídku křesel pochopíte. Koukněte třeba na Atan nábytek, kde najdete křesla všeho druhu. Některá jsou jako stvořená do kanceláře, jiná do ložnice. Liší se výškou posedu, přítomností opěrek a v mnoha dalších detailech. Vybrat to správné zkrátka není jen tak.

Představte si nekonečnou relaxaci. Jen vy a tohle krásné křeslo z Atan.cz...

2. Posuďte velikost prostoru

Ano, protože dostatek místa je jedním z rozhodujících aspektů. Doslova nacpat obrovské křeslo do minimísstnosti není umění, ale zločin proti komfortu. A naopak – titěrné křesílko v obývacím pokoji s podlahovou plochou menšího fotbalového hřiště zase působí poněkud komicky. Samozřejmě nejde pouze o faktické rozměry, ale také tvarové dispozice. Design může křeslo opticky nafouknut, či naopak zmenšit.

3. Doplněk, nebo dominanta?

Pořádně se porozhlédněte po místnosti a ujasněte si, zda křeslem doplníte stávající nábytek, nebo ho naopak využijete jako akcentní prvek. Zatímco nudný interiér přímo volá po zajímavém kousku, ve vyladěné místnosti, kde je v hlavní roli jedinečná sedačka, se lépe uplatní neutrální křeslo.

Stylovka, která se bude vyjímat nejen v moderně pojatém interiéru. Opět z Atan.cz.

4. Láska na první pohled

Pokud se do křesla zamilujete i navzdory tomu, že se jeví jako krajně nepraktické a pravděpodobně se ostatním nebude líbit... vykašlete se na konvence a udělejte si radost. Vymluvte se třeba na eklektický styl bydlení, ve kterém je dovoleno úplně všechno. Ale teď už hurá na Atan.cz, kde určitě najdete ten správný kousek.

Publikováno: 07. 03. 2019

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová