4 tipy, jak zaručeně zabavit dítě

Co s dětmi, které se neustále nudí a takříkajíc neví, do čeho píchnout? Pokud nechcete, aby vám z domova udělaly kůlničku na dříví, vymyslete pro ně nějakou pořádnou zábavu. Ostatně kdo jiný než rodič by měl o svá dítka pečovat a zajistit, aby se cítily spokojeně? Pro ty z vás, kterým došla inspirace, jsme připravili několik zaručených tipů. Jsou docela prosté, nicméně ne nadarmo se říká, že právě pod lampou je největší tma.

1. Tradiční deskové hry

Jak je to dlouho, co jste s dětmi hráli Člověče, nezlob se, Dostihy a sázky, Monopoly (nebo českou alternativu Byznys) či jinou deskovou hru z neuvěřitelně dlouhého seznamu? Vsadíme se, že jich máte doma ve skříni víc než dost, jen si jich z neznámého důvodu nevšímáte. Napravte to a pobavte se společně s nimi!

2. Digitální zábava

Zakazovat dětem tablety, herní konzole a počítače může být kontraproduktivní. Dosáhnete tím nejvýše toho, že budou po elektronice bažit ještě více a v duši vás proklínat, protože kamarádi před obrazovkami tráví celé dny. Udělejte to chytře a povolte jim hodinku denně – a pořiďte jim edukativní hry. Spojíte tak příjemné s užitečným.

3. Dětské hřiště na zahradě

Máte-li před domem vlastní zahradu, můžete si gratulovat. Postavte na ní dětské hřiště a problém zvaný nuda se rázem rozplyne jako pára nad hrncem. Co na tom, že neholdujete kutilství – navštivte skluzavky.cz a objednejte si hotový set. Český výrobce nabízí široké spektrum herních prvků a v nabídce nechybí ani dětské domečky či skluzavky. Pro větší děti jsou jako stvořené work-outové sestavy.

4. Napínavé čtení

Dnešní děti prý nečtou. Ale není to náhodou chyba rodičů, kteří jim neposkytli správné čtivo? V ohromné nabídce moderních dětských knih zaručeně najdete tituly, jež vtáhnou do děje snad úplně každého. Dobrá kniha dítě zabaví na dlouhé hodiny – a až ji dočte, bude mít chuť na další literární dobrodružství.

Publikováno: 06. 06. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová