Podle čeho vybrat televizi? Roli nehraje jen „úhlopříčka“!

Vybrat televizi je v dnešní době kumšt. Pokud se vyznáte v pojmech jako ULTRA HD, QLED TV, HDR TV, ANDROID TV, SUPER UHD TV a dalších, můžete si gratulovat. Přestaňte číst a rovnou zamiřte na Euronics.cz či k jinému prodejci. V opačném případě vám přijdou vhod následující tipy.

Úhlopříčka

Ačkoliv je úhlopříčka jen jedním z mnoha parametrů, vždy bude mít při výběru televize zásadní roli. A to jednoduše proto, že jen málokdo nemusí řešit velikost obrazovky. Ale jak vybrat tu o optimální? Podle pozorovací vzdálenosti, která by měla být cca 2 – 3 × větší než velikost úhlopříčky. V praxi to znamená, že televizi s úhlopříčkou kolem 100 cm byste měli sledovat ze vzdálenosti 2 – 3 metrů.

Rozlišení

Rozlišení je parametr udávající počet sloupců a řádků. Tedy počet zobrazovaných bodů. A čím více jich je, tím lépe pro vás. Současné standardy se nesou v duchu HD Ready (1366×768) a Full HD (1920×1080), ale narazíte také na ultravysoké rozlišení 4K, která je čtyřnásobně vyšší než Full HD. Tyto televize jsou logicky o něco dražší, ovšem s trochou štěstí najdete slevu na Mall či kupon na Alza.cz.

Smart funkce

Proč si pořizovat obyčejnou televizi, když můžete získat skvělé zábavní centrum? Chytré televize nabízí široké spektrum funkcí včetně napojení na sociální sítě, Skype, YouTube a mnohé další aplikace. Jinými slovy – sledování filmů a seriálů může být jen jednou z mnoha druhů zábavy.

Vybírejte podle recenzí

Popisky jednotlivých modelů nemusí být vypovídající. Sepište si své požadavky a přečtěte si o vyhlédnuté televizi objektivní recenzi, případně porovnání s podobnými modely. Dozvíte se informace, které by mohly ovlivnit vaše rozhodnutí – například o přítomnosti určitých technologií apod. Tip na závěr: Bez ohledu na to, zda máte zájem o televizi v cenové relaci do 5, 10 či 15 a více tisíc, se podívejte po slevových kuponech na www.kuponyonline.cz. Ušetříte nemalou částku!

Publikováno: 18. 09. 2018

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: jak vybrat televizi