Dětské koberce, záclony a povlečení: Jaké motivy jsou v kurzu

Dětský pokojíček by měl být veselý. Pokud zařizujete pokoj pro dítě, musíte počítat s tím, že mu nevydrží na celou dobu, než se odstěhuje do vlastního. V průběhu dospívání budete muset dětské motivy vyměnit za dospělejší verzi. Nakupovat rovnou dospělácký bytový textil je ovšem hloupé rozhodnutí. Děti potřebují barvy, své filmové hrdiny a zvířátka. Bytový textil není až tak drahou záležitostí, umožní vám poměrně levně dotvořit a následně i změnit celkový ráz místnosti. Jestli tedy chcete vybavit dětský pokoj rozumně, co se týče financí, nakupte nábytek, který dítěti vydrží – tj. v neutrálních barvách. Veselé motivy si nechte na bytový textil a další doplňky.

Dětské koberce nemusí mít jen design města se silnicemi

V dnešní době se čím dál více využívají plovoucí podlahy. Aby na takovém podkladu dítěti nebyla zima, je dobré pořídit kusový koberec. V budoucnu ho snadno vyměníte za jiný, nyní se zaměřte na dětské koberce. Pro kluka je výbornou volbou klasický koberec se silnicemi, pro holčičku pak například motiv Hannah Montany či Hello Kitty. Mimochodem, existují i růžové koberce se silnicemi, protože panenka Barbie si občas chce také udělat projížďku autem. Do pokojů, které jsou sdílené holčičkou a chlapečkem, se hodí například koberce s mapou světa, farmou, Krtečkem apod.

Na dětské povlečení vyberte oblíbenou filmovou postavičku

Co momentálně letí u vás doma? Je to Frozen, Star Wars nebo Mickey a Minnie? Doporučujeme koupit dětské povlečení s oblíbeným hrdinou pohádek. V nabídce je toho spousta od Toy Story přes Simpsonovi až po méně známé hrdiny jako například pejsky z filmů Tajný život mazlíčků 2. Dbejte ale i na materiál, dětská pokožka si zaslouží jemnou bavlnu.

I dětské záclony mohou být barevné

Trochu radosti mohou do pokoje dodat i záclony. Co byste řekli třeba na dětské záclony s figurkami pro hru Člověče, nezlob se? Právě ty najdete v e-shopu Vesna.cz, který má více než 50 kamenných prodejen po celé republice.

Publikováno: 21. 12. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová