Díky zemním vrutům položíte základy dřevostavby i bez betonu

Zjednodušte si práci na dřevostavbě. Již nemusíte pracně betonovat, ale stačí použít zemní vruty, které jsou mnohdy i daleko výhodnější než klasické betonové či ocelové patky. Ještě jste o této moderní zemní kotvě neslyšeli? V tomto článku jsme pro vás sepsali hned několik užitečných informací, které byste o zemních vrutech měli vědět.

Konec betonování

Ať už potřebujete ukotvit zahradní domek, plot, slunečník, terasu, pergolu, sušák na prádlo, dětské hřiště a další, tohle všechno zvládnou skvěle uchytit právě zemní vruty. Naopak právě betonování může práci na vaší stavbě zbrzdit. Pokud vás tlačí čas a vy nemůžete čekat několik dní až beton ztvrdne, sáhněte raději po zemních vrutech. Práci spojenou s vodou můžete vyloučit a položit základy dřevostavby do pár minut a to i v dešti.

Co je to zemní vrut?

Zemní vrut je druh zemní kotvy. Vyrábí se z oceli, která je následně žárově pozinkována, aby nedošlo ke vzniku koroze.

Co potřebuji k zavrtání zemního vrutu do země?

Pokud zvolíte tuto techniku kotvení, hravě si vystačíte s roxorem, ale můžete použít i delší kovovou tyč. Na horní části vrutu najdete otvor, který slouží k tomu, abyste do něj roxor nasadili. Jak vrut správně zavrtat do země? Jakmile roxor drží ve vrutu, začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček. Až bude vrut celý v zemi a pevně držet je hotovo.

Dělá vám zavrtání vrutu problém?

Samozřejmě se může stát, že zemina je na hladké zavrtání zemního vrutu příliš tvrdá, ale i pro tento zádrhel pro vás máme řešení. Zajděte do nejbližšího železářství, kde si lze zakoupit či vypůjčit speciální T klíč. K čemu klíč slouží? Poskytne vám větší rameno síly, čímž vrut snadněji provrtá i tvrdou zeminu. Resumé? Bez ohledu na to, jestli se právě chystáte položit základy vysněné dřevostavby, anebo máte konečně čas postavit praktický zahradní domek, s pomocí zemních vrutů vám to půjde pěkně od ruky,

Publikováno: 15. 03. 2022

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová