Domů » Hledáte dárek pro každou příležitost? Zkuste investiční zlaté mince
Nech si poradit

Hledáte dárek pro každou příležitost? Zkuste investiční zlaté mince

Pokud byste si rádi vyzkoušeli pozici investora, rozhodně se nezaměřujte na komodity, kterým nerozumíte. V případě, že v tom máte úplně hokej, bude pro vás nejlepší nakoupit zlato. A proč zrovna zlato?

Je vhodné pro menší investice, vyznačuje se obdivuhodnou stabilitou, a navíc se dá použít i jako dárek.

Ceny skáčou hlavně během krizí

Nemáte-li rádi překvapení, zlato je pro vás ideální. Když si koupíte firemní akcie, můžete být velmi nepříjemně překvapení. Hodnota firem, a to i těch největších, skáče jako gumové míčky, což není dobrá vlastnost pro jedince nemající s akciovými trhy příliš mnoho zkušeností.

Zlato je na tom zcela opačně. Víceméně se neustále drží na stejných či podobných hodnotách. Jeho cena roste hlavně v dobách větších krizí či když hapruje těžba. V takovémto období rozhodně nenakupujte, ale prodávejte. Můžete vydělat balík.

Dokáží udělat radost

Dárek ze zlata měl odjakživa podobu šperků. Hlavně ženy po nich touží. Nicméně investiční zlato, ideálně v podobě mincí, se řadí i mezi vhodné dárky pro muže. Sice také dámy dokáží ocenit pěkný dukát, ale obvykle přeci jen preferují nějaké ty ozdoby na sebe.

Mince jsou zajímavé nejen svou hodnotou, jenž může v dalších letech ještě růst, ale rovněž zdobností. Některé kousky, zvláště ty sběratelské, skutečně patří k absolutním skvostům. Takové však nekoupíte za pár tisícovek.

Mnohem větší poptávka je po levnějších, ovšem také velice zajímavých modelech. Valná část z nich má na sobě vyrytá jménatitul, kratičké blahopřání, znamení zvěrokruhu či nějaký druh emotikonu. Toto jsou už vyloženě dárkové předměty a investiční hodnotu mají mizivou.

Stačí vybrat si jen vhodný kousek a použít jako prezent v případě, kdy má oslavenec svátekvýročí svatby nebo třeba čerstvě odmaturováno.