Hledáte dárek pro každou příležitost? Zkuste investiční zlaté mince

Pokud byste si rádi vyzkoušeli pozici investora, rozhodně se nezaměřujte na komodity, kterým nerozumíte. V případě, že v tom máte úplně hokej, bude pro vás nejlepší nakoupit zlato. A proč zrovna zlato? Je vhodné pro menší investice, vyznačuje se obdivuhodnou stabilitou, a navíc se dá použít i jako dárek.

Ceny skáčou hlavně během krizí

Nemáte-li rádi překvapení, zlato je pro vás ideální. Když si koupíte firemní akcie, můžete být velmi nepříjemně překvapení. Hodnota firem, a to i těch největších, skáče jako gumové míčky, což není dobrá vlastnost pro jedince nemající s akciovými trhy příliš mnoho zkušeností. Zlato je na tom zcela opačně. Víceméně se neustále drží na stejných či podobných hodnotách. Jeho cena roste hlavně v dobách větších krizí či když hapruje těžba. V takovémto období rozhodně nenakupujte, ale prodávejte. Můžete vydělat balík.

Dokáží udělat radost

Dárek ze zlata měl odjakživa podobu šperků. Hlavně ženy po nich touží. Nicméně investiční zlato, ideálně v podobě mincí, se řadí i mezi vhodné dárky pro muže. Sice také dámy dokáží ocenit pěkný dukát, ale obvykle přeci jen preferují nějaké ty ozdoby na sebe. Mince jsou zajímavé nejen svou hodnotou, jenž může v dalších letech ještě růst, ale rovněž zdobností. Některé kousky, zvláště ty sběratelské, skutečně patří k absolutním skvostům. Takové však nekoupíte za pár tisícovek. Mnohem větší poptávka je po levnějších, ovšem také velice zajímavých modelech. Valná část z nich má na sobě vyrytá jménatitul, kratičké blahopřání, znamení zvěrokruhu či nějaký druh emotikonu. Toto jsou už vyloženě dárkové předměty a investiční hodnotu mají mizivou. Stačí vybrat si jen vhodný kousek a použít jako prezent v případě, kdy má oslavenec svátekvýročí svatby nebo třeba čerstvě odmaturováno.

Publikováno: 16. 04. 2023 / Aktualizováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová