Hledáte servis notebooků v Brně? Víme, kde ho najdete

Počítače dnes používáme všichni, málokdo je ale natolik technicky zdatný, aby si poradil i s jejich údržbou. Zvládnete přeinstalovat operační systém? Troufnete si na výměnu paměti RAM nebo vyčištění vnitřností od prachu? V některých případech je lepší obrátit se na zkušené odborníky než si hrát na hrdinu. Co se týče softwarových záležitostí, většina lidí je zvládá doma. Pokud si nezvládnou přeinstalovat operační systém nebo vyčistit počítač od viru, dost možná mají aspoň nějakého známého, který to dokáže. Jenže zejména při hardwarových potížích vám nezbývá nic jiného než hledat servis notebooku v Brně či v jiném větším městě poblíž.

Tipnete si, jaké jsou nejčastější hardwarové opravy?

Víte, s čím chodí lidé do servisů nejčastěji? Pokud pomineme občasné softwarové záležitosti (viry, přeinstalování systému apod.), jsou to výměny grafické karty, zdroje, klávesnice, displeje nebo napájecího konektoru. Ty se pokazí nejčastěji, zároveň to jsou součásti, které se ještě stále vyplatí vyměnit oproti koupi nového zařízení. Navíc jde o úkony, které již doma moc nezvládnete, pokud se v počítačích aspoň trochu nevyznáte.

Výjimkou nejsou ani polité notebooky

Velmi často lidé míří do servisu také s politými notebooky. Kolikrát byste se divili, co všechno se uvnitř dá najít. V servisu si udělají představu o tom, co jíte, protože klávesnicí se dovnitř dostává mnoho drobků. V politých noteboocích se někdy dají nalézt třeba i mravenci či jiný hmyz, který sem nalákala sladká tekutina. Občas jsou to vážně chuťovky.

Kam s problémem zajít v Brně?

Ať už vás trápí cokoliv, vyhledejte servis. V nejhorším vám řeknou, že toto se opravit nevyplatí, aspoň však budete vědět, na čem jste. A kam se vydat v Brně? Pro Brno servisování ntb nabízí například FopaNET se sídlem na ulici Hybešova nedaleko hlavního nádraží. Na webu má firma uvedený ceník, takže si snadno uděláte představu, kolik asi tak zaplatíte.

Publikováno: 03. 11. 2019 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová