I moderní koberec může být uměleckým dílem

Ve světě koberců se za umělecká díla považují především klasické ručně vyráběné perské koberce. Jsou nádherné, nicméně nehodí se úplně do každého prostoru. Jestli máte interiér zařízený velmi moderně, možná by v něm takový koberec působil spíš jako pěst na oko. Kvality a uměleckého zpracování se však vzdávat nemusíte. Perské koberce přichází i v moderním provedení! Jsou lidé, kteří nedají dopustit na klasické perské koberce. Pak se ovšem najdou i tací, již upřednostňují moderní design. Přesně těm jsou určeny moderní koberce z e-shopu Buchara. Tato česká firma sídlící na Vinohradech patří k našim největším prodejcům perských koberců. Na prodejní ploše 250 m2 jich nabízí přes 5000 kusů.

Ručně vyráběné koberce mají opravdu dlouhou životnost

Mnozí lidé touží po kvalitním zpracování, jaké mívají perské koberce, nicméně rádi by ho zkombinovali s moderním provedením. Přesně těm bude vyhovovat moderní koberec Chubi, Gabbeh, Nepál či Lori Gabbeh. Tyto koberce jsou vyráběny ručně, a to z materiálů jako hedvábí, kůže, vlna či bavlna. Zdobí je jednoduché vzory, geometrické motivy, nebo i dětské obrázky. Kvalitní koberec si můžete pořídit opravdu do každé místnosti. Každý je přitom naprosto originálním dílem, dostanete k němu i certifikát kvality.

Výběr kvalitního koberce nesmíte uspěchat

Jak tvrdí sami prodejci z firmy Buchara, výběr perského koberce není radno uspěchat. Přece jenom kupujete koberec, který ve vaší rodině bude po několik generací. Navíc se bavíme o investicích v řádech desítek tisíc korun. Nebojte si tedy dát načas. Jestliže vybíráte několikátý perský koberec, možná vám bude stačit popis v internetovém obchodě. Pokud před vámi stojí výběr vašeho prvního kvalitního koberce, určitě se přijďte osobně podívat do prodejny. Asistenti vám ochotně poradí s výběrem. Můžete si s sebou vzít i fotku místnosti, abyste dokázali lépe určit, co se hodí k vám domů.

Publikováno: 26. 01. 2020

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová