Italské nemovitosti: Objevte dolce vita!

Dolce vita, sladký život. Apartmán nebo domeček u moře. Teplo, vynikající jídlo, ten vzduch a veselá nátura Italů. Mnozí se do této jižní země právě proto rádi vrací. Není ovšem výhodnější koupit si zde nějakou haciendu? Je!

Ciao, italské nemovitosti

Možná jste si všimli, že spousta lidí investuje do nemovitostí. Ne tedy u nás, Bože chraň naše peněženky. Ale v přímořských místech. Například v Itálii. Trh s realitami je zde rozhodně příznivější než u nás. Navíc to není tak daleko. V Česku jste na chatě za dvě hodiny autem, v Itálii za skoro tu samou dobu letadlem. A letenka je za hubičku. Bydlet budete mít kde. Ve svém. Můžete mít italské letní sídlo, nebo jej lze pronajímat. Italské nemovitosti jsou tak ideální investiční příležitostí. Návratnost investice je poměrně rychlá. Navíc nikdo neví, co bude s penězi, inflace je nevypočitatelná, a proto vložit peníze do realit je jeden z nejlepších způsobů, jak zhodnotit finance. Můžete si koupit apartmán, vilu nebo penzion a necháte ho vydělávat na vás a za vás. Díky členství naší republiky v Evropské unii je navíc snadné vlastnit reality v celé lokalitě unie.

Italské nemovitosti – advokátní služby

Jestli se tedy rozhodnete koupit nemovitost v zahraničí, určitě oslovte odborníky, kteří mají s těmito machinacemi v zahraničí zkušenosti. Koupě nemovitosti v zahraničí totiž skýtá řadu právních rizik. Nelekejte se ale, experti vám zajistí správně sepsané smlouvy, poradí, jak jednat, na vše vás upozorní. Stačí najít někoho, kdo zná právní systém i kupní prostředí v dané zemi. Advokát, který se v tomto orientuje, vám zajistí co nejvyšší bezpečnost celé transakce. Navíc umí i jazyk, což je rovněž klíčové. Třeba i „vyhandluje“ nějakou slevu, v Itálii se to přímo nabízí. Kam se obrátit? Advokátní služby při nákupu nemovitostí v Itálii a na Sardinii poskytují advokáti JUDr. Miloš Holub, Ph.D., společník GHP - advokátní kanceláře, v.o.s. se sídlem v Praze, a JUDr. Petr Kazda, samostatný advokát se sídlem v Nymburce. S jejich pomocí se budete těšit z nové „chatičky“, kterou vám budou všichni závidět.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová