Jak se liší střihy prádla pro muže?

Obsah článku:
  1. Slipy
  2. Boxerky
  3. Trenýrky
Módní trendy se nevyhýbají ani oblasti spodního prádla. Přesto stále zůstávají některé střihy oblíbenou klasikou, která je zárukou pohodlí i volnosti pohybu. Střihů pánského prádla je více, i když dámy s předstihem vedou. Tři hlavní střihy spodního prádla mají každý své výhody a nevýhody. Vybírat bychom tak měli s ohledem na pohodlí, aktivitu i oblečení, které si chceme vzít.

Slipy

Můžeme mít pocit, že jsou s námi nejdéle, opak je ale pravdou. Ze všech tří střihů jsou nejmladší. Nemají nohavičky, jsou upnuté a poskytují dostatečnou oporu citlivým partiím. Snad žádný jiný střih nerozděluje muže na dva tábory, z nichž jeden na slipy nedá dopustit a druhý se na ně dívá skrz prsty. Patří však stále mezi nejoblíbenější typ spodního prádla, přednost mu dávají často sportovci, kteří často nosí upnuté kalhoty a prádlo s nohavičkami by pod nimi bylo vidět. Slipy je možné nosit pod jakýkoli typ kalhot i kraťasů.

Boxerky

Upnutý střih s tvarovaným klínem a nohavičkami nabízí pohodlí i oporu. Obepínají zadek a ženy je řadí na první příčku žebříčku nejvíce sexy spodního prádla, sluší každému typu postavy. Umí poskytnou skvělou oporu i při náročném sportovním výkonu, pro větší pohodlí mívají ploché švy. Ty zabrání podráždění nebo odření kůže, když se zpotíte třeba na tréninku. Pod ostatním oblečením jsou téměř neviditelné, dobré je dát pozor na barevnou kombinaci oblečení a boxerek.

Trenýrky

Nejstarší střih, který si oblíbily generace mužů. Trenýrky jsou pohodlné, mají široké nohavice a velmi volný střih, neposkytují však tolik oporu a nejsou proto vhodné pro sportovní aktivity. Přílišná volnost by mohla některým mužům vadit a být při pohybu nepříjemná. Velmi důležitá je volba správné velikosti, protože zbytečně široké nohavice se mohou pod kalhotami shrnout a nepříjemně odírat kůži a způsobovat otlaky. Nehodí se pod upnuté oblečení, naopak jsou velmi vhodné pod kraťasy a bermudy do horkého počasí. Někteří muži mají svůj jeden oblíbený střih a nedají na něj dopustit, jiní je střídají podle svých potřeb. Nebojte se zkusit jiný střih, než jste zvyklí, třeba objevíte větší pohodlí.

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: Ohákni se

Autor: Denisa Štumplová