Kam v létě za dobrodružstvím

Letní sezona se sice nachýlila ke svému konci, ale počasí se dle pravidel rozhodně nechová a nadále nás obdarovává teplými dny. Meteorologové navíc informují, že si ještě pár týdnů tepla užijeme. Z důvodu těchto pozitivních zpráv vám přinášíme jemné inspirativní návrhy na tři zajímavá místa, které jen svým připomenutím vzbuzují touhu po dobrodružství. Pokud tedy nechcete zůstat doma a zároveň nejezdit naslepo do neznámých krajů, vsaďte na prověřené oblasti a nejvíce navštěvovaná místa u nás.

V náručí šumavských hor a Českého lesa

Šumava patří mezi nejatraktivnější místa naší země s bohatou návštěvností. Každým rokem se do těchto končin vydává na desetitisíce českých i zahraničních turistů. Oblíbené rekreační středisko se chlubí vysokou úrovní poskytovaných služeb a bohatou nabídkou sportovních i kulturních aktivit po celý rok. Šumava je okouzlující v jakémkoliv ročním období, vydejte se po těchto stopách ještě letos a poznejte, jak chutná dovolená na Šumavě.

Krušné hory silnou konkurencí

Krušné hory svou polohou stojí tak trochu ve stínu Šumavy, ale to jim na kráse vůbec neubírá, naopak. Ze svého na první pohled nežádoucího postavení těží obrovskou výhodu. Oblíbená turistická destinace se rozprostírá podél německých hranic a vyznačuje se nejlepšími lyžařskými areály v celé České republice. V teplejších dnech pak Krušné hory protínají vášnivý cyklisté i milovníci pěších tůr. Hotel v Krušných horách si dnes zajistíte za nejlepší cenu z pohodlí domova na přesně stanovený termín.

Na druhou stranu republiky do Valašska

Kdo se domnívá, že odvrácená strana naší země nemá co nabídnout, nikdy tuto nádhernou oblast nenavštívil osobně. Beskydy se linou přes severovýchod Moravy a zasahují do oblasti známé pod názvem Valašsko. Tento kouzelný kraj je oblíbenou turistickou zastávkou nejen v letních dnech, ale i zimních měsících, kdy nabízí skvělé sportovního vyžití. Nechybí památky, přírodní úkazy, kulturní akce nebo dokonale sestavené poznávací trasy pro celé rodiny. Ubytování na Valašsku seženete za senzační ceny na portálu Hotel.cz. Pevně věříme, že vás naše inspirace přivedla k myšlence a tu proměníte v příjemné chvíle se svými blízkými.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová