Jak si navrhnout interiér? Myslete na své potřeby

Ve snaze vytvořit módní interiér a držet krok s trendy můžete velmi rychle zapomenout na to skutečně podstatné. V prvé řadě byste si měli uvědomit, že domov představuje pomyslné zrcadlo naší duše a měl by být místem, kde se cítíme bezpečně a pohodlně. Tohoto cíle lze dosáhnout prostřednictvím individuálních doplňků a postupů, které mohou být pro každého jedinečné a charakteristické něčím jiným.

Poznejte styly bydlení a hledejte vhodnou inspiraci

Pro začátek je dobré, když se seznámíte s hlavními styly interiérového designu. Budete si moct vybrat ten, který se vám nejvíce líbí, a z něj vycházet. Jak na to? Určete si, čemu dáváte přednost a promyslete své potřeby. Být trendy na úkor strohých linií a lesklých povrchů, kterých se nemůžete dotknout, protože na nich zůstávají fleky, není moudrým řešením. Kvalitní úchyty nábytku jsou někdy důležitější než samotný design. Myslete tedy i na takové praktické detaily a snažte se do zařizování interiéru promítnout vaši vizi blízké budoucnosti. Na mysli máme především dalšího člena rodiny – malé dítě má specifické potřeby a je vhodné mu domácnost přizpůsobit.

Přemýšlejte o konceptu

Některé interiéry nelze přiřadit k žádnému stylu, ale zároveň v nich cítíte myšlenku a celkovou náladu, se kterou se ztotožňujete. I takové zřizování interiéru vyžaduje výběr vhodných prvků podle podrobného plánu. Vždy si předem ujasněte představu o dokonalém výsledku a postupujte krok po kroku. Co můžete nechat na samotný konec, je bytový textil – ať už jde o závěsy na okna, lůžkoviny, přehozy, či hotové záclony, s nákupem vyčkejte a pořiďte si je až v momentě, kdy přijde čas na ladění posledních detailů.

Zvažte své potřeby a zvyky

Jedinečný interiér musí reflektovat zvyky svého majitele. Proto na ně ve fázi plánování dobře myslete. Pokud například rádi pijete kávu během snídaně nebo po ní, oblékáte si po sprše župan, čtete elektronické či papírové knihy nebo si kupujete časopisy - to vše se by se mělo nějakým způsobem projevit v interiéru – jedině tak si vytvoříte domov skutečně pro sebe.