Tetování není jen ozdoba. Především vypráví životní příběhy a odkrývá tajemství

V dnešní době málokdy najdeme někoho, kdo nemá ani jedno tetování. V posledních letech se tetování jeví jako velký trend a není se čemu divit. Správný výběr "kérky" a samozřejmě šikovného tatéra, který ji zhotoví, vede ke krásné a mnohdy tajuplné ozdobě. Už dávno tomu není tak, že kdo je potetovaný od hlavy až k patě, určitě strávil léta ve vězení. Atraktivita tetování je v posledních letech tak velká, že láká k vyzkoušení většinu lidí. Spousta nakonec podlehne a rozhodne se ozdobu, která přetrvá až do konce života. O tetování se říká, že když si necháte udělat první, tak už nemůžete přestat – je to jako závislost. Ano, ve většině případů je to skutečně tak, což může potvrdit i autor tohoto článku. Pro ty z vás, kteří ještě nikdy vpich jehly namočené do inkoustu nepocítili, jsme připravili několik základních informací. Co byste měli vědět o tetování, ještě než navštívíte tetovací salon Praha?

Jak si vybrat motiv prvního tetování?

Zajisté se jedná o první a nejdůležitější otázku, která vás napadne, pokud ještě žádné tetování nemáte. Říkáte si, že tetování je přece na celý život, a proto je důležité zvolit motiv, který má obrovský význam... Opravdu? Možná vás to překvapí, ale spousta lidí jde do salonu proto, aby získali krásnu ozdobu. A není na tom vůbec nic špatného. Samozřejmě se nabízí otázka, zda se vám obyčejný motiv, který jste zvolili pouze z estetických důvodů, neomrzí. Nechcete-li něco takového riskovat, pak je skutečně důležité vybrat motiv uvážlivě a zvolit něco s hlubším významem. Tetování není jako kočka - tu, když vás omrzí, můžete jednoduše darovat novému majiteli. Tetování nikoliv.

Jaký motiv tedy zvolit?

Vyberte si motiv, který pro vás bude mít význam třeba za dvacet, třicet let. Nemyslíme tím jméno své aktuální lásky – to je především velmi nejistá sázka. Máme na mysli něco, co s vámi rezonuje dlouhodobě. Máte za sebou silný příběh či nezapomenutelnou vzpomínku? Právě to by totiž mohl být dobrý „náčrt“ pro vaše první tetování. Důležité nezapomínat, že s tetováním se budete probouzet po zbytek svého života, a proto je dobré pečlivě zvážit motiv i umělce, do jehož talentu svěříte svou důvěru. Dobrou volbou je tetovací studio Praha Unholy.

Publikováno: 23. 09. 2021

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová