Autem k nejzajímavějším místům Česka: Pohodlné výlety na kolech čtyřech

Automobil se nezbytně zapsal do historie jako symbol svobody a flexibility. A není divu, že si získal postavení nejoblíbenějšího dopravního prostředku. S klíčem v zapalování, rychlostí pod nohou a plynem na podlaze můžete vyrazit na dobrodružství kdykoliv a kamkoliv. V tomto článku se zaměříme na pět zajímavých míst, která jsou díky své přístupnosti autem jako stvořená pro komfortní autovýlet.

Karlštejn – krása středověku na dosah volantu

Středověký královský hrad Karlštejn se pyšní titulem jednoho z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Jeho bezprostřední okolí je však stejně tak lákavé. A co je nejlepší? K památce se můžete snadno dostat autem a parkovat na blízkém placeném parkovišti, které je od hradu vzdálené pouhý 1 km. Karlštejn je otevřený celý rok a nabízí návštěvníkům několik prohlídkových tras. I mimo hlavní sezónu můžete obdivovat Mariánskou věž s kopií Svatováclavské koruny a dalšími zajímavostmi.

Ještěd – výhledy jako z pohlednice

Dominanta Libereckého kraje, Ještěd s charakteristickým vysílačem, zaujme každého návštěvníka. A co víc, autem se můžete vydat až na vrchol této unikátní stavby, která nabízí panoramatický výhled na všechny strany světa. V létě si můžete okořenit skvělý výlet návštěvou dalších atraktivních míst, jako jsou zámky Sychrov a Frýdlant či Lázně Libverda. A v zimě vás čeká znamenité lyžování.

Sloupsko-šošůvské jeskyně – tajemství podzemí

Česká republika skrývá dechberoucí krásy nejen na povrchu, ale i pod zemí. Dejte se na cestu do největší zpřístupněné jeskyně a absolvujte jednu z okružních tras. Spletité chodby, mohutné dómy a podzemní propasti vás okouzlí. Dvě patra s výškovým rozdílem 60 metrů vás zavedou do tajů podzemního světa. Parkoviště se nachází přímo v areálu jeskyní a navíc je zdarma.

Národní přírodní rezervace Rašeliniště Skřítek – klenot Jeseníků

Malebná přírodní rezervace v Jeseníkách, Rašeliniště Skřítek, láká návštěvníky na jedinečnou kombinaci lesních porostů, hnízdišť vzácných ptáků a samozřejmě rašelinišť s charakteristickými rostlinami. Přilehlé parkoviště u motorestu se snadno postará o vaše auto, zatímco vy budete objevovat krásy této oblasti.

Zámek Milotice – Perla jihovýchodní Moravy

Státní zámek Milotice, nazývaný také "perla jihovýchodní Moravy", přivítá návštěvníky svými zachovalými stavbami a unikátní zahradní architekturou. Užijete si prohlídku nádherných interiérů i procházku po francouzském parku. Možná budete mít štěstí a váš výlet se spojí s některou z kulturních akcí, které zde pravidelně probíhají.


Publikováno: 09. 08. 2023 / Aktualizováno: 14. 08. 2023

Kategorie: Cestuj

Autor: Tereza Hrubá