Jak správně vybrat hokejový dres?

Vybrat hokejový dres by měla být „brnkačka“, nebo ne? Vždyť přece stačí sáhnout po správné velikosti a zvolit design, ze kterého protihráčům spadne čelist. ANEBO NE? Také v případě sortimentu hokejových dresů je vhodné při výběru dodržovat určitá pravidla. Jde přece o plnohodnotný sportovní outfit a jako takový musí disponovat určitými vlastnostmi. Všechna důležitá pravidla najdete v tomto článku. Přečtěte si, jak správně vybrat hokejový dres pro rekreační i profi účely.

Výběr dresu podle plánovaného využití

Dresy na hokej lze rozdělit do tří základních kategorií, a to podle účelu. Narazíte na tzv. fanouškovské, tréninkové a zápasové (neboli hráčské).

Budete v dresu pouze fandit?

Pokud vám bude dres sloužit pouze jako módní doplněk, který si s sebou vezmete na tribunu, abyste se blýskli před ostatními, nemusíte příliš řešit gramáž. Samozřejmě platí, že vysoká gramáž = kvalitnější dres, nicméně nehrozí tak rychlé opotřebení jako v případě tréninkového či hráčského dresu. Pozor si dejte pouze na správnou velikost – dres budete pravděpodobně nosit na mikině nebo bundě, zvolte proto odpovídající číslo.

Dres na tréninky i zápasy

S fanouškovským dresem se můžete prohánět i na rybníce, ale pro regulérní trénink jsou určeny hokejové dresy z kvalitnějších materiálů a s vyšší gramáží. Zápasové dresy jsou pak namáhány ještě o něco více - musí vydržet značný nápor a co nejdéle si udržet barevnost. Samozřejmostí by měl být vhodný střih. Dres nesmí hráče omezovat v pohybu. Zavedení výrobci dresů jako např. renomovaný DDsport dávají zájemcům o špičkové dresy na výběr z různých materiálů. Zmíněná česká firma vám ochotně zašle vzorník, který vám značně usnadní rozhodování.

Objednejte si dres již od 1 kusu

Potřebujete jediný dres, ale narazili jste na omezení v podobě minimálního odběru více kusů? Objednejte si ho u DDsport, kde zakázky archivují – zákazníci si proto mohou kdykoliv doobjednat další, identické dresy. Výrobce profi dresů vám pomůže i s designem. Ve spolupráci s grafickým studiem vznikají moderní kolekce, které jsou doslova pastvou pro oči. Hokeji zdar!

Publikováno: 10. 02. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: jak vybrat dres na hokej | jak vybrat hokejový dres