Jak správně vybrat kancelářskou židli aneb Komfort v práci rozhoduje o produktivitě!

Stejně jako záleží na provedení postele, ve které trávíte průměrně třetinu dne, je neméně důležitá kvalita kancelářské židle. Vždyť i na ní prosedíte spoustu hodin, a měla by proto poskytnou perfektní podporu zádovému svalstvu. Nesprávné sezení vede k nepříjemným zdravotním komplikacím, a navíc je příčinou špatného soustředění, a tedy i výrazného poklesu produktivity. Připlatit si za pořádnou kancelářskou židli se rozhodně vyplatí. Ale jak ji poznáte? Na první pohled vypadají dobře i některé podezřele levné modely – jenomže nejsou ergonomické a jejich opěradlo se nedokáže přizpůsobit zádům. Dejte si proto pozor na:

Sedák

Jasnou volbou je anatomicky tvarovaný sedák, případně si k plochému pořídit podsedák. V každém případě vyžadujte možnost výškového nastavení.

Opěrák

Židli, které se musí vaše páteř přizpůsobit, nechte sebemrskačům. Podmínkou komfortního sezení je ergonomický opěrák kopírující přirozený tvar páteře. Kancelářské židli by také neměla chybět bederní opora, která brání deformaci zad. Její absenci lze vyřešit dokoupením speciální opěrky. Při práci delší než 3 – 4 hodiny je nezbytná hlavová opěrka. Ideální výškově nastavitelná.

Područky

Při delším sezení jistě oceníte nastavitelné područky. Nejlepší kancelářské židle umožňují nastavení výšky, horizontální posun do všech směrů i rotaci.

Potahový materiál

Dobrou volbou je prodyšná síťovina, která přijde vhod v neklimatizovaném prostředí. Navíc vypadá moderně. Luxusním dojmem zase působí umělá kůže, jejíž výhodou je snadná údržba. Nemůžete však od ní čekat dlouhou životnost. Ještě o něco hůř je na tom levné čalounění.

Nosnost

Při výběru kancelářské židle respektujte hmotnost udanou výrobcem. Jinak riskujete, že některá z částí praskne nebo se deformuje a budete si muset pořídit novou. A kde najdete bohatou nabídku kvalitních kancelářských i konferenčních židlí či jiného sedacího nábytku? Podívejte se na www.primazidle.cz. Specializovaný prodejce vám s výběrem ochotně pomůže a doporučí vhodný model s ohledem na vaše požadavky.

Publikováno: 05. 09. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová